اقامت در کانادا از طریق سرمایه گزاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه های اخذ اقامت کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کانادا یا راه اندازی استارت آپ برای تاجران و مدیرانی که دارای حداقل سرمایه به ارزش 350 هزار دلار کانادا است می باشد. این روال جهت اشتغال زایی در کانادا با هدف جذب افراد دارای توان مدیریتی و تجارب تجاری ایجاد گشته است.

اگر شما به دلایلی همچون مشمول شدن به سربازی یا نداشتن مهارت زبانی معادل آیلس 6.5 و بالا رفتن سن نتوانسته اید به کانادا مهاجرت نمایید می توانید از طریق سرمایه گذاری یا کارآفرینی جهت اخذ ویزای اقامت دائم کانادا که به دریافت پاسپورت کانادایی منجر می شود اقدام نمائید.

مساله مهم  این است که کدام کشور سریعترین و ارزانترین راه جهت مهاجرت پیش پای شما می گذارد. در ادامه مطالب دلایل مهاجرت به کانادا برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در کانادا را دارند بیان می کنیم. علاوه بر آن به آنکه چگونه سرمایه گذاری در کانادا را شروع کنیم می پردازیم.

 

 

ویژگی های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

کانادا مقرون به صرفه ترین روش مهاجرتی از طریق برنامه ی منتخب استانی می باشد.

در مقایسه با دیگر کشورها همچون استرالیا، آمریکا و همچنین اتحادیه ی اروپا، کانادا با سرمایه گذاری در حدود 350 هزار دلار کانادا روشی ایده آل محسوب می شود.

از طریق اخذ اقامت کاری می توانید در کانادا از بیمه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان برخوردار شوید.

اگر شما مقیم کانادا شوید فرزندان شما می توانند از حق تحصیل رایگان استفاده نمایند.

در کشور کانادا امنیت کامل برقرار است و حمل سلاح غیر مجاز است.

با زندگی در کانادا می توانید از مزایای یک کشور پیشرفته و امن برخوردار شوید و از خدمات پاسپورت خود استفاده نمائید.

در این روش متقاضی نیاز به داشتن مدرک دانشگاهی ندارد.

از طریق این روش متقاضی می تواند بدون قید و شرط و دائم برای همسرو فرزندان خود اقامت دائم کسب نماید.

 

سرمایه گذاری در کانادا چگونه است؟

بسیاری از افراد سوال دارند که سرمایه گذاری در کانادا چگونه است و یا عمده باور بر این است که کانادا یکی از 10 کشوری است که برای شروع کسب و کار نسبتا قوانین ساده‌تری در اختیار مهاجرین قرار می‌دهد. کانادا به دلیل سرشار بودن از منابع طبیعی غنی، داشتن نیروی کار فوق العاده ماهر و یک دولت با ثبات مورد توجه افراد جهت سرمایه گذاری است. چناچه مایلید به عنوان کارآفرین یا سرمایه گذار به کانادا مهاجرت کنید، چندین گزینه‌ی ویزای کارآفرینی و سرمایه گذاری در دسترس شما قرار دارد. این روش از جمله برنامه‌ ویزای عمومی جهت راه اندازی شرکت و برنامه ی ویژه منتخب استان ها است. چنانچه این روش برای شما موفقیت آمیز باشد می توانید همراه با خانواده‌ی خود به کانادا مهاجرت نمائید.

 

کانادا در جستجوی مهاجرانی  است که تجربه کارآفرینی جهت شروع‌، مدیریت یا راه اندازی کسب و کار در این کشور را دارا هستند. با سرمایه گذاری جدید خارجی‌، کانادا می تواند از طریق گستره های کاری متنوع و توسعه آنها، موفقیت اقتصادی خود را به صورت تناوبی تضمین نماید.

 

شرایط ویزای سرمایه گذاری کانادا

 

 

در روش مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری پیچیدگی های زیادی وجود دارد و مشاوره با یک وکیل مهاجرت کانادا در این خصوص لازم به نظر می رسد. در اولین قدم باید اقدام به اخذ مدرک زبان خود نمایید. اکثر برنامه های اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری نیازمند نمره آیلتس جنرال در حد نمره ۵ می باشند. برخی از برنامه ها نیازمند مدرک لیسانس هستند. علاوه بر این باید بتوانید ثابت کنید که سابقه چند ساله در اداره یک شغل در کشور محل سکونت خود و مدیریت یک بیزنس را دارید.

جهت ارائه مدارک شغلی ارائه جواز کسب، سوابق شغلی، آگهی روزنامه رسمی تغییرات شرکت و غیره مفید می باشد و جهت تکمیل پرونده ویزای سرمایه گذاری کانادا کمک می نماید. همچنین در بسیاری از برنامه های اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری لازم است شما تمکن مالی خود را اثبات نمایید. این تمکن مالی با مدارک مالی و بانکی و همچنین اسناد ملکی قابل ارائه می باشد. اکثر برنامه های مهاجرتی کانادا تمکن مالی در حد ۳۵۰ هزار دلار کانادا را درخواست می کنند.

شرایط واجد شرایط بودن برای برنامه سرمایه گذاری کبک به شرح زیر می باشد.

 • متقاضی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد.
 •  حداقل 2 سال سابقه مدیریتی الزامی است.
 • ارائه تمکن مالی به ارزش 2،000،000 دلار کانادا
 • سرمایه گذاری به ارزش 1،200،000 دلار کانادا در استان کبک
 • متقاضیان باید نشان دهند که پس از ورود به کانادا دارایی های مکفی جهت حمایت از خود و خانوداه خود را دارند.

مزایای سرمایه گذاری در کانادا از طریق برنامه استان کبک به شرح زیر می باشد.

 • تضمین دولت کبک در سرمایه گذاری به ارزش 1،200،000 دلار کانادا که پس از 5 سال به طور کامل بازگردانده می شود.
 • پس از سرمایه گذاری در کبک الزامی به فعالیت و نشان دادن فعالیت در نقش مدیریتی نمی باشد.
 • کلیه اعضای خانوداه شامل همسر و فرزند شامل این برنامه می باشند.
 • از دیگر مزایای کسب اقامت دائم از این روش، استفاده از مراقبت های بهداشتی در کلاس جهانی، آموزش رایگان عمومی برای فرزندان و دسترسی راحت به دانشگاه های بین المللی می باشد.

از تمامی نامزدهای سرمایه گذاری کبک انتظار می رود که بتوانند شرایط زیر را دارا باشند.

 • Minimum Net Worth
  • حداقل سرمایه برای مهاجرت به کانادا در این روش، ارزش اموال به میزان 2،000،000 دلار کانادا است.
  • اموال و دارایی شامل ملک، حساب بانکی، سهام و کسب درآمد از صندوق بازنشستگی می باشد. متقاضیان می توانند به همراه همسر خود این میزان از ارزش دارایی های خالص را به صورت قانونی ارائه دهند.
 • Businessor Management Experience
  • در طول 5 سال گذشته حداقل 2 سال سابقه کار مدیریتی ارائه دهند.
  • این تجربه باید در یک شرکت خاص (کشاورزی، تجارت، صنعت) و یا در یک دولت و یا سازمان بین المللی به صورت تمام وقت باشد. شرکت باید حداقل 2 کارمند داشته باشد.
 • Investment
  • تامین سرمایه 1،200،000 دلار کانادا

متقاضیان می توانند از طریق 2 برنامه زیر برای برنامه استانی کبک اقدام نمایند و اقامت دائم کانادا را به دست آورند.

 • تامین 1،200،000 دلار کانادا از بودجه خود که متقاضیان می توانند این سرمایه را در اختیار دولت کانادا قرار دهند. لازم به ذکر است که این سرمایه به مدت 5 سال در اختیار دولت کانادا خواهد بود و پس از آن به طور کامل و با سود 0٪ به افراد بازگردانده می شود.
 • به جای سپردن 1،200،000 دلار کانادا، می توانید با تامین 350،000 دلار کانادا و پرداخت آن به یک موسسه مالی که تحت نظر دولت کانادا مصوب گردیده این اقدام را انجام دهند. افراد باید در نظر داشته باشند که 350،000 دلار کانادا بازپرداخت ندارد و موسسه مالی از طرف متقاضی 1،200،000 دلار را به دولت کانادا پرداخت می نمایند. این مبلغ پیش تر 210 هزار دلار کانادا بود و به همین دلیل این روش به سرمایه گذاری 210 هزار دلاری کانادا مشهور شده بود، اما با افزایش میزان سرمایه گذاری، مبلغ پرداختی به موسسات نیز به 350 هزار دلار افزایش یافت.

زمان پردازش پرونده افراد در این روش بسته به کشور مبدا بین 1 الی 2 سال زمان خواهد برد که پس از برررسی های شرایط متقاضیان و سرمایه گذاران، ویزای آنان صادر می گردد و پس از ورود به خاک کانادا از سمت دولت کارت اقامت دائم را دریافت می نمایند.

اگر می خواهید برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه های سرمایه گذاری در کانادا یا با ثبت شرکت اقدام کنید، موسسه مهاجرتی الیت پلاس مشاور مناسبی جهت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و انجام امور دریافت انواع ویزای کانادا می باشد. هم اکنون می توانید تماس بگیرید و از مشاوره کارشناسان حرفه ای و باسابقه جهت دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا بهره‌مند شوید.

, , , , ,

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟