مزایای تحصیل در روسیه

چرا باید در روسیه تحصیل کنیم؟ تحصیل در روسیه یک انتخاب محبوب برای دانشجویان بین المللی به خصوص دانشجویان ایرانی است. دانشجویان بین المللی در روسیه آموزش عالی را در یک محیط مجهز با امکانات کافی دریافت خواهند کرد.

 

طبق گزارش سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD)، روسیه در زمینه تحصیلات و آموزش از کانادا، ژاپن، اسرائیل و … عملکرد بهتری دارد. جالب است بیش از نیمی از روس‌ها دارای تحصیلات عالیه هستند. بیشتر از ۲۷۰،۰۰۰ نفر از ۱۶۸ کشور جهان برای تحصیل به دانشگاه‌های روسیه اقدام می‌کنند.

 

مزایای زیادی برای تحصیل در روسیه وجود دارد. در این مقاله قصد داریم آن‌ها را خدمتتان بیان کنیم که می‌توانند شما را برای ادامه تحصیل و مهاجرت تحصیلی به روسیه ترغیب کنند

تحصیل در روسیه ، تحصیل در کشوری است که در حال حاضر یکی از سریع ترین اقتصادهای رو به رشد در جهان می باشد و علاقه زیادی به جذب دانشجویان بین المللی دارد به طوریکه در رتبه بندی دانشگاه های جهانی ( QS ) در سال 2019 تعداد 15 دانشگاه از از این کشور در میان 500 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند.

 

بسیاری از علاقمندان تحصیل در این کشور پس از اتمام دوره تحصیل خود به دلیل جاذبه های فرهنگی و شرایط کار و زندگی در این کشور مایل به اقامت موقت و یا دایم در این کشور هستند.

 

این مقاله برای متقاضیان تحصیل در روسیه و آن هایی که قصد اخذ اقامت بعد از تحصیل را دارند نوشته شده است وعلاقه مندان تحصیل در خارج از کشور می توانند پس از مطالعه ، جهت مهاجرت تحصیلی به روسیه ، با مشاوران موسسات مهاجرتی و اعزام دانشجو HSA تماس گرفته و برای تحصیل و اعزام دانشجو به روسیه مشاوره رایگان تلفنی دریافت کنند.

 

روسیه هر سال از دانشجویان بیش از 170 کشور در سراسر جهان استقبال می کند ، امضای قرارداد بولونیا در روسیه به آنها امکان داد تا آموزش عالی خود را به طور مرتب ارتقا دهند و تحصیل در سطح کارشناسی را از دوره 5 ساله به 4 ساله تغییر دهند و علاوه بر این روسیه کشوری تاریخی ، جذاب ، متنوع و با نفوذی است که به دانشجویان خارجی تجربه های جدید و غنی ارائه می دهد.

سیستم آموزش عالی روسیه دقیق ، رقابتی و جهانی است و مدارک آن به طور مداوم در رتبه بندی یونسکو و سازمان جهانی بهداشت و در بین دانشگاه های خارج از کشور پالایش و به رسمیت شناخته می شود ، پذیرش در موسسات آموزش عالی پس از دوره متوسطه مقداری دشوار بوده و تلاش بیشتری می طلبد.

 

از آنجایی که بخش دولتی روسیه مسئول تنظیم نظام آموزشی است ، تأکید شدیدی بر میزان بار علمی دانشجویان وجود دارد ، دانش آموزانی که مایل به تحصیل در روسیه هستند برای پذیرش در یک دانشگاه روسی باید صلاحیت های مناسب با آن دانشگاه را ارائه کنند و همچنین نمرات مناسبی داشته باشند.

 

برنامه سازگاری دانشگاه تیومن

دانشگاه تیومن یک مرکز آموزش عالی در روسیه است که با سرعت در حال توسعه است و همچنین دارای سابقه ای طولانی می باشد. در دانشگاه تیومن روسیه برای دانشجویان بین المللی یک سیستم کامل معرفی، پشتیبانی و برنامه سازگاری وجود دارد. به هر دانش آموز مربیانی اختصاص داده می شود که آن ها را ملاقات می کند، به آن ها کمک می کند تا در خوابگاه و شهر مستقر شوند. در ابتدای هر سال تحصیلی، رویداد های ویژه ای برگزار می شود که در آن ها دانشجویان با دانشگاه تیومن و روند آموزشی آشنا می شوند. دانشجویان بین المللی در طول تحصیل خود به طور فعال درگیر پروژه های بین فرهنگی و فعالیت های ورزشی و سرگرمی هستند که می توانند آن ها را به عنوان انجمن ها، مسابقات ورزشی، مسابقات فرهنگی، مسابقات خلاقانه و جشنواره ها تجربه کنند.

 

برنامه سازگاری دانشگاه HSE

دانشگاه HSE یک سیستم سازگاری پیچیده را اجرا می کند. در روز های اول تحصیل، یک جلسه معارفه برای سال های اول برگزار می شود. آن ها جزئیات قوانین ویزا و مهاجرت را می آموزند، اطلاعات کاملی در مورد پردیس ها و خوابگاه ها می گیرند. سازمان دانشجویی HSE Buddies میزبان بسیاری از فعالیت ها، جلسات و سفر هایی است که برای تازه واردان بسیار مهم است. آن ها همچنین به مرتب سازی مدارک کمک می کنند و در صورت لزوم، در بدو ورود با تازه واردان ملاقات می کنند. HSE همچنین دارای یک خط تلفنی روانشناسی 24 ساعته، سازمان های خیرخواهانه و مرکز توسعه شغلی است.

 

برنامه سازگاری دانشگاه ITMO روسیه

دانشگاه ITMO یکی از پیشرفته ترین مراکز آموزشی در روسیه است که در بین دانشجوبان بین المللی بسیار محبوب است. مؤسسه توسعه بین المللی و مشارکت ها و مرکز آموزش دانشجویان بین المللی از طریق قالب Buddy System به سال اولی ها کمک می کنند. کارمندان مسائل مربوط به جابجایی و کاغذ بازی را حل می کنند، به اسکان در خوابگاه ها کمک می کنند، برنامه های تفریحی و تور های مختلفی ترتیب می دهند. همچنین، ITMO یک راهنمای کوچک با راهکارهای زندگی روزمره منتشر کرده است.

 

همچنین خطوط قرمز زیادی را که برای جلوگیری یا به تعویق انداختن دانشجویان خارجی از حضور در یک دانشگاه روسی استفاده می شد را حذف کرد ، روسیه در حال تغییر پروژۀ سنتی تحصیلات عالی دانشگاهی خود است که بسیار با استانداردهای دانشگاهی غربی سازگار است.

 

برنامه سازگاری دانشگاه RUDN
دانشگاه RUDN یک دانشگاه جذاب برای دانشجویان بین المللی است و واقعاً یک شهر در یک شهر است. از زمان تاسیس در سال 1960، RUDN جوی بین المللی و صبور را حفظ کرده است. این اولین دانشگاه روسیه است که به سیستم آموزش بولونیا روی آورده و سیستم انتقال و جمع آوری اعتبار اروپا (ECTS) را معرفی کرده است. این دانشگاه به دانشجویان امکان ادامه تحصیل در خارج از کشور را می دهد، از جمله از طریق برنامه های تبادل این دانشگاه دارای یک مرکز سازگاری با اتباع خارجی، یک دفتر پشتیبانی روانشناختی و استادان پشتیبان است. آن ها در حل هر مسئله دانشجویان را همراهی می کنند ودر انتخاب دروس به آن ها کمک می کنند. علاوه بر مطالعات، زندگی فعالیت های ورزشی قسمت بزرگی از زندگی RUDN است. دانش آموزان به بسیاری از کلاس های اختیاری – ورزش های رزمی تا شطرنج – دسترسی دارند. این دانشگاه همچنین به جشنواره ها، کنفرانس ها، مسابقات، تعطیلات بین المللی و هفته های فرهنگ خود معروف است.

برنامه سازگاری دانشگاه الکتروتکنیک سنت پترزبورگ LETI
در دانشگاه الکتروتکنیک سنت پترزبورگ LETI، دانشجویان از کشور های مختلف هر ساله وارد می شوند. در LETI، فعالیت های علمی و آموزشی و زندگی دانشجویی پویا ارتباط قوی دارند. جلسات، بازی ها، تعطیلات و مسابقه ها به طور منظم در اینجا برگزار می شود، از جمله رویداد های آنلاین برای کسانی که به دلیل محدودیت های قرنطینه هنوز نمی توانند به روسیه بیایند. کارکنان LETI سعی می کنند تمام سوالات دانشجویان بین المللی را به صورت فردی حل کنند. آن ها مصمم هستند كه به آن ها كمک كنند تا به سرعت با شرایط جدید سازگار شوند و همچنین از طریق یک مركز اشتغال دانشگاهی شغلی پیدا كنند.

برنامه سازگاری دانشگاه ملی پلی تکنیک سنت پترزبورگ
دانشگاه ملی پلی تکنیک سنت پترزبورگ قدیمی ترین دانشگاه فنی در روسیه با کادر آموزشی قوی است. بیش از 7500 شهروند خارجی در اینجا تحصیل می کنند و مدرسان برای کمک به همه آن ها در آنجا هستند. کادر آموزشی با تازه واردانی آشنا می شوند و آن ها را با شهر و دانشگاه آشنا می کنند. همیشه در پلی تکنیک ها رویداد های زیادی برگزار می شود: جشنواره ها، تعطیلات و مسابقات ورزشی. و یک زندگی دانشجویی فعال که شامل تیم ها، باشگاه ها، مجالس، یک مرکز فرهنگی و آموزشی و حتی کلاس های آشپزی است.

برنامه سازگاری دانشگاه فدرال سیبری SibFU
دانشگاه فدرال سیبری انواع مختلف پروفایل را به دانشجویان ارائه می دهد. بخشی برای سازگاری اجتماعی و فرهنگی دانشجویان خارجی و پروژه برنامه Buddy آن ها وجود دارد. مربیان به تازه واردان کمک می کنند تا با محیط جدید و روند آموزشی آشنا شوند، آن ها را از وقایع مهم آگاه کنند و آن ها را به رویداد های ورزشی و سرگرمی دعوت کنند. SibFU همچنین اخیراً پروژه جدید Sibir.ru را راه اندازی کرده است که در مورد ویژگی های زبان روسی و فرهنگ منطقه می گوید.

برنامه سازگاری دانشگاه فدرال اورال UrFU روسیه
در دانشگاه فدرال اورال به نام اولین رئیس جمهور روسیه B.N. یلتسین، مرکز سازگاری با اتباع خارجی و برنامه دوستان آن این نام را دارد. دانشجویان برای اسکان در خوابگاه ها و مدارک خود کمک می گیرند، آن ها را به شهر معرفی می کنند، به تور ها و تعطیلات دعوت می کنند و… بیش از 20 انجمن دانشجویی در UrFU وجود دارد، از جمله Case Club. این یک بستر آموزشی است که به دانش آموزان کمک می کند مهارت های تحلیلی خود را توسعه دهند و در روند کار پروژه محور تجربه کسب کنند.

نقل مکان و تحصیل در یک کشور جدید یک تجربه منحصر به فرد است. شما تنها نخواهید بود – مربیان دانشگاه های برجسته روسیه به شما کمک می کنند. می توانید هر موقع دوست داشتید برای گرفتن راهنمایی بیشتر در مورد برنامه های تحصیلی در دانشگاه های برجسته روسیه به گروه ببین المللی الیت مراجعه کنید و از مشاوره تحصیلی رایگان بهره مند شوید.

اگر قصد دارید برای اخذ ویزای تحصیلی روسیه اقدام کنید با ما تماس بگیرید تا با بهره گیری از تخصص و تجربه مشاورین الیت پلاس بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

, , , , , , , ,

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟