تحصیل در روسیه
کشور روسیه به دلیل فراهم آوردن شرایط مناسب برای دریافت ویزای تحصیلی و‌همچنین به دلیل نزدیک بودن این کشور با کشورمان ایران مورد توجه بسیاری از متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور می باشد. در ادامه مقاله به تمامی نکات تحصیل در روسیه به طور صفر تا صد می پردازیم و‌ اطلاعات کامل جهت تحصیل در روسیه را در اختیارتان قرار می دهیم.
قبل از هر چیزی حتما باید اطلاعات کامل جهت تحصیل در روسیه داشته باشید که مشاوران الیت پلاس کمک زیادی جهت انتخاب آن به شما می دهد . روابط سیاسی بسیار خوب میان ایران و روسیه ، موضوع اخذ ویزا که یکی از مهمترین موضوعات در زمینه پذیرش تحصیلی می باشد را بسیار ساده کرده است. تا جایی که بحث ویزای روسیه برای ایرانیان در حال برداشته شدن می باشد. شرط معدل برای تحصیل در روسیه وجود ندارد .

مدت زمان لازم برای مقطع کارشناسی در روسیه: چهار سال

مدت زمان لازم برای مقطع کارشناسی ارشد در روسیه : دو سال
مدت زمان لازم برای مقطع دکترا در روسیه : سه الی چهار سال

چرا تحصیل در روسیه
تحصیل در کشور روسیه با توجه به رنکینگ بالای دانشگاه های کشور روسیه و هزینه های پایین تحصیل در این کشور بسیار پرمخاطب است . تحصیل در رشته هایی همانند پزشکی و دندانپزشکی روسیه از سایر رشته های تحصیلی متقاضیان بیشتری دارد . تحصیل در مقاطع مختلف ، حق کار هنگام تحصیل و ….. از دیگر مزیت های تحصیل در روسیه است.
از دلایل فراوانی که برای تحصیل در روسیه می توان شمرد:
مورد تایید بودن وزارت بهداشت و علوم ایران
مورد تایید بودن کشورهای اروپایی و آمریکایی
هزینه های پایین و مقرون به صرفه
امکان انتقال به ایران و سایر کشورها
رنکینگ ۲۵۰ و ۵۰۰ جهانی
بدون نیاز به مدرک زبان خارجی(آیلتس)
نبود شرط معدل و شرط سن برای دانشجو
تحصیل به زبان انگلیسی
اخذ ویزا بدون حضور دانشجو
بدون نیاز به مصاحبه تحصیلی
داشتن روابط سیاسی ، اجتماعی و تجاری خوب مابین ایران و روسیه

دوره های تحصیل در روسیه
تحصیل در روسیه در رشته پزشکی در مقایسه با کشور ایران که دوره های پزشکی عمومی 7 ساله می باشد، در این کشور 6 ساله است و تحصیل دندانپزشکی 5 ساله می باشد. دانشجویانی که از دانشگاه های مسکو فارغ التحصیل می شوند می توانند علاوه بر ایران در کشور های اروپایی و پیشرفته دنیا ادامه تحصیل دهند ودر صورت تمایل مشغول به کار شوند. مدارک دانشگاه های مسکو مورد تایید وزارت بهداشت است.
ازدیگر مزیت های تحصیل در روسیه این است که متقاضیان می توانند بدون دانستن زبان روسی ، برای تحصیل در دانشگاه های این کشور پذیرفته میشوند . تحصیل در روسیه در مقطع لیسانس 4 ساله کافی است متقاضی مدرک دیپلم را داشته باشد. تمامی دروس در این مقطع به زبان کشور روسیه یعنی روسی تدریس می شود و دانشجو می تواند در هفته در کنار تحصیل کار هم انجام دهد و هزینه های زندگی دانشجویی خود را تامین کند. تحصیل در روسیه در مقطع کارشناسی ارشد دو ساله است و در صورتی که فرد این دوره را در دانشگاه های کشور روسیه سپری کند می تواند نظر استاد خود را برای مقطع دکترا جلب کند و شانس خود را برای گرفتن بورسیه تحصیلی به 100 برساند. اما از آن جا که بیشتر برنامه های آموزشی مقاطع مختلف روسیه به زبان روسی برگذار می شود ، دانشجویانی که قصد تحصیل در این دوره ها را دارند می بایست ابتدا تسلط خود را به این زبان به سطح مطلوبی رسانده و سپس تحصیل در دانشگاه های روسیه را آغاز کنند به همین دلیل پذیرفته شدگان دانشگاه های روسیه پیش از آغاز تحصیل در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در حدود یک سال به یاد گرفتن زبان روسی و دروس پایه رشته خود به زبان روسی در دپارتمان آمادگی دانشجویان خارجی دانشگاه های روسیه میپردازند. این دوره آمادگی روسی پادفک نام دارد و شامل برنامه آموزشی فشرده زبان روسی به مدت حدود ۶-۴ ساعت در روز بوده و‌ دانشجویان را برای تحصیل رشته دلخواه خود به زبان روسی آماده می کند.

در دوره پادفک علاوه بر زبان روسی ،به شرکت کنندگان در زمینه دروس پایه مرتبط با رشته تحصیلی آن ها آموزش داده می شود تا این افراد برای تحصیل در رشته دلخواه خود آمادگی کامل را کسب نمایند.
به عنوان مثال به متقاضیان تحصیل مهندسی در روسیه علاوه بر زبان روسی ، دروس ریاضی و فیزیک و به متقاضیان تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در روسیه دروس شیمی ، زیست شناسی و …. تدریس میشود

دوره پادفک مزایای زیادی برای دانشجوها دارد از از جمله آن ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
تسلط کافی پیدا کردن به زبان روسی و‌ آماده شدن برای آغاز تحصیل در دانشگاه های روسیه
کسب مدرک زبان روسی معتبر پس از پایان دوره پادفک که تسلط دانشجویان را به این زبان ثابت می کند .
مرور دروس پایه که به روسی تدریس می شود و آماده شدن دانشجویان برای تحصیل در روسیه
آشنایی با فرهنگ روسیه و انطباق و هماهنگی با سبک زندگی مردم این کشور
امکان تحصیل در دوره های روسی زبان مقاطع مختلف که به مراتب کم هزینه تر از دوره های انگلیسی زبان روسیه هستند.
آسان تر شدن فرایند گرفتن اقامت دائم در روسیه و یافتن شغل در این کشور

هزینه دوره های پادفک
برای شرکت در دوره های آمادگی زبان روسی باید شهریه معینی را پرداخت کرد.
دانشجویانی که بورسیه دولتی روسیه را دریافت می کنند می توامنند به طور رایگان در دوره پادفک شرکت نمایند.
متوسط هزینه دوره پادفک روسیه ۱۵۰٫۰۰۰ روبل (۲۰۰۰دلار) است.
پس از به پایان رسیدن دوره پادفک تمام دانشجویان می بایست در آزمون نهایی این دوره شرکت کنند که در صورت پذیرفته شدن گواهی نامه ای برای آن ها صادر شده و‌ می توانند تحصیلات خود را در رشته مورد نظر ادامه دهند.
دانشجویان عادی و دانشجویان دارای بورسیه در صورت مردود شدن در این امتحان می توانند مجددا در دوره پادفک به شرط پرداخت شهریه شرکت کنند . در صورت عدم تمایل نیز می توانند شانس خود را برای گرفتن پذیرش از دوره های انگلیسی زبان روسیه امتحان کنند که تعداد این دوره ها در روسیه در مقطع کارشناسی ارشد بیشتر از کارشناسی است.
مشاوران ما درالیت پلاس کمک زیادی جهت انتخاب کشور مورد نظر به شما می کنند .

لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت ایران
شامل
۱-ملی مسکو( لمونوسف)
۲-پیراگوا
۳-رودن
۴-سماشکو
۵-ملی سن پیتر
۶-پاولف
۷-فدرال کازان
۸-نووسیبری
افرادی که تمایل دارند در دوره های مقدماتی پذیرش بگیرند و شرکت کنند، حداکثر وقت دارند تا 15 نوامبر درخواست خود را به دانشگاه اعلام کنند. در صورتی که تعداد دانشجویان به تعداد مورد نظر برسد کلاس ها از ماه سپتامبر شروع می شود. افرادی که تمایل دارند در دوره های اصلی از دانشگاه پذیرش بگیرند باید قبل از ماه مارس اقدام کنند زیرا پذیرش دانشگاه برای این دوره ها در ماه های مارس، اگوست و ژانویه می باشد. شروع دوره های اصلی از اول ماه سپتامبر است. برای گرفتن پذیرش از دانشگاه شخص می تواند مدارک مورد نیاز را به یکی از موسسات معتبر مهاجرت برده وبرای گرفتن پذیرش به واسطه یک وکیل مجرب وکار ازموده شروع به اخذ پذیرش نماید.

مدارک لازم به منظور تحصیل بدون مدرک زبان در روسیه:
1. پاسپورت معتبر،
2. گواهی سلامت مبنی بر عدم ابتلا به بیماری ایدز و بیماری های مسری دیگر،
3. تکمیل فرم درخواست،
4. کپی ریز نمره های تحصیلی با ترجمه روسی آنها،
5. 6 قطعه عکس،
6. مدرک دیپلم با ترجمه روسی آن،
7. نمره آزمون آیلتس ( حداقل 6.5) و تافل ( حداقل 80) برای افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان دارند،
8. نمره قبولی در آزمون زبان روسی برای افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های روسی زبان دارند.
9. برخی از دانشگاه ها با برگزاری آزمون های زبان انگلیسی، سطح مهارت زبان انگلیسی دانشجویان را مورد ارزیابی قرار می دهند.
همواره برای کسب اطلاعات بیشترمی توانید با مشاوران ما در بخش امور مهاجرتی و متخصصین اخذ پذیرش از دانشگاه های خارجی در ارتباط باشید.

, , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟