دانشگاه رودن روسیه

دانشگاه رودن (RUDN) که نام دیگر آن دانشگاه دوستی ملل روسیه می باشد این موسسه در سال  1961توسط دولت اتحاد جماهیر شوروی تاسیس و به عنوان دانشگاه پاتریک لومومبا نامگذاری و پس از آن به دانشگاه دوستی ملل مشهور شد و یکی از برترین دانشگاه های کشور روسیه است که سالانه دانشجویان بین المللی علاقه مند بسیاری را پذیرش می کند. بیش از 77 هزار فارغ التحصیل این دانشگاه به کار در 170 کشور جهان می پردازند، در میان آنها بیش از 5500 نفر دارندگان درجه دکترا می باشند. متخصصان در 62 رشته در این دانشگاه تحصیل میکنند. بیش از 29 هزار فارغ التحصیل کارشناسی ارشد و در حال حاضر دانشجویان از 140 کشور در این دانشگاه تحصیل می کنند. این دانشگاه نشان دهنده بیش از 450 کشور و ملیت جهان است.

 

دانشگاه رودن روسیه دارای هفت دانشکده ده موسسه تحقیقاتی ۱۵۶ آزمایشگاه علمی و چهار مرکز آموزش و پژوهش تشکیل شده است.

بیش از 77 هزار فارغ التحصیل این دانشگاه به کار در 170 کشور جهان می پردازند، در میان آنها بیش از 5500 نفر دارندگان درجه دکترا می باشند. متخصصان در 62 رشته در این دانشگاه تحصیل میکنند. بیش از 29 هزار فارغ التحصیل کارشناسی ارشد و در حال حاضر دانشجویان از 140 کشور در این دانشگاه تحصیل می کنند. این دانشگاه نشان دهنده بیش از 450 کشور و ملیت جهان است.

دروس دانشگاه بسته به رشته انتخابی شما متغیر است.  تحصیل در دانشگاه رودن بدون مدرک زبان نیز ممکن است ، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در دانشگاه رودن مقدور است.

شرایط تحصیل در دانشگاه رودن در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر دانشگاه ها می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آن ها آگاه گردید

 

نوع دانشگاه: دولتی

تعداد دانشجویان:۲۳٫۴۹۱

تعداد دانشجویان بین المللی : ۸۰٫۳۰۸

نسبت دانشجویان زن به مرد: ۵۲:۴۸

رتبه دانشگاه:۳۲۶ QS

شما  همواره می توانید برای کسب اطلاعات ومشاوره رایگان تلفنی در زمینه شرایط اعزام دانشجو به روسیه به صورت تضمینی با مشاورین ما در تهران  تماس حاصل فرمائید. موسسه مهاجرتی الیت پلاس با همراهی وکیل مهاجرت در تمامی مسیر مهاجرت شما می تواند در اخذ پذیرش از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران و وزارت بهداشت به متقاضیان کمک کند.

 


بخش ها و دانشکده های دانشگاه دوستی ملل

 • موسسه کشت و فن آوری
 • موسسه مشکلات پزشکی
 • دانشکده علوم انسانی و اجتماعی
 • دانشکده مهندسی
 • موسسه پزشکی و داروسازی
 • دانشکده علوم
 • دانشکده زبانشناسی
 • دانشکده محیط زیست
 • دانشکده اقتصاد
 • موسسه حقوق
 • موسسه تحقیقات علمی گرانش و کیهان شناسی
 • موسسه تحقیقات فنی و اقتصادی
 • موسسه زبان های خارجی
 • موسسه اقتصاد جهانی و کسب و کار

.

سیستم آموزشی دانشگاه رودن مسکو

سیستم آموزشی دانشگاه رودن به گونه ای طراحی شده که دانشجویان بین المللی بتوانند بدون موانع و مشکلات خاص وارد دانشگاه شوند ، تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس این دانشگاه مانند دیگر دانشگاه ها بوده اما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه شوید ، این دانشگاه علاوه بر مدرک دیپلم ریاضی یا تجربی ، میزان معدل متقاضیان و سطح تسلط شان به زبان را نیز مورد ارزیابی قرار می دهد. داشتن نمرات بالا در دروس تخصصی ( فیزیک ، زیست ، شیمی ) از مهم ترین فاکتور های مورد توجه دانشگاه می باشد و متقاضیان نیازی به شرکت در آزمون ورودی نخواهند داشت ، برای پذیرش در این دانشگاه باید معدل بالای ۱۶ داشته باشید.

کشور روسیه دانشگاه رودن را به عنوان سومین دانشگاه برتر خود پس از دو دانشگاه مسکو و سن پترزبورگ معرفی می کند و کشور هایی مانند آمریکا ، کانادا و اتحادیه اروپا آن را به رسمیت و از بهترین دانشگاه ها می شناسند.

 

دوره پادفک دانشگاه رودن

دوره پادفک یک دوره  پیش دانشگاهی و اجباری برای دانشجویان علاقه مند به تحصیل به زبان روسی در دانشگاه رودن است که به مدت 10 ماه تکمیل می شود ، معمولا پذیرش در این دوره در ماه شهریور آغاز شده و تا خرداد ماه سال بعد ادامه دارد.

این دوره برای دانشجویان علاقه مند به علوم پزشکی بسیار مهم بوده و دانشجویان علاوه بر مهارت زبانی ، علوم پایه در هر رشته را نیز آموزش می بینند.

این دوره که در کالج تحت نظارت دانشگاه برگزار می شود هزینه ای جداگانه از مخارج دانشگاه و در حدود 2000 تا 4000 دلار دارد ، در طول دوره به دانشجویان خوابگاه تعلق گرفته و نیازی به هیچ گونه دانش قبلی از زبان روسی نمی باشد.

ثبت نام در دوره پادفک این مزیت را برای شما عزیزان دارد که قبل از روود به دانشگاه به خوبی با فضای تحصیل در این کشور آشنا شده و مهارت های جانبی مهم را نیز به دست خواهید آورد.

 

تحصیل پزشکی دانشگاه رودن

 

دانشکده های پزشکی موجود در روسیه به دلیل وجود دانشمندان و اساتید بزرگ زمینه پزشکی از شهرت فراوانی برخوردار هستند هم اکنون حدود بیش از ۶۰۰۰ نفر دانشجوی فارغ التحصیل شده از این دانشگاه ها در بیش از ۱۱۰ کشور مشغول به طبابت می باشند.

دانشکده های پزشکی مجهز به جدید ترین تجهیزات برای آموزش بوده و در لا براتور های مختلف دانشجویان به صورت تخصصی تمام بیماری ها و دوره های لازم را فرا می گیرند ، دانشجویان علاقه مند به رشته پزشکی باید با شرکت در دوره پادفک به آمادگی لازم شروع این رشته رسیده و به مدت 6 سال به تحصیلات خود ادامه دهند.

دانشکده پزشکی دانشگاه رودن 14 کلینیک مجهز در بخش آموزشی است که دانشجویان را آموزش داده و اماده ارائه تمامی خدمات درمانی به آن ها می باشد.

تحصیل دندانپزشکی دانشگاه رودن

رشته دندانپزشکی از حساسیت بالایی برخوردار بوده  که باید به صورت منظم و همراه با آموزش های دقیق صورت پذیرد ، تحصیل در این رشته تمام علوم مربوط به دهان و دندان در تمام سنین را شامل بوده  و دانشجویان با به پایان رساندن دوره عمومی که برابر با مدرک لیسانس می باشد می تواند در مقاطع تخصص نیز درخواست ادامه تحصیل بدهند.

دانشجویان باید به مدت پنج سال از آغاز تحصیل در دانشگاه در روسیه ساکن باشند که البته دانشگاه این امکان را به دانشجویان می دهد تا دوره کارآموزی را در صورت تمایل در دانشگاه های کشور خود سپری کنند.

 

تحصیل پرستاری در دانشگاه رودن

رشته پرستاری پس از رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های روسیه یکی از رشته های تحصیلی است که بیشترین درخواست را در شاخه علوم پزشکی دارد

این رشته به دلیل این  که دوره تحصیلی کوتاه تری و هزینه کمتری دارد محبوب است ، رشته پرستاری در دانشگاه رودن با چهار سال مقطع کارشناسی آغاز شده و دانشجویان می توانند پس از آن به کارشناسی ارشد وارد شده و دوسال تحصیل را پشت سر بگذارند.

رشته پرستاری همانند رشته پزشکی و دندانپزشکی پیش نیازهای مشخصی دارد که مهم ترین آن دوره پادفک است ، تحصیل رشته پرستاری برای دانشجویانی که موفق به قبولی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی نمی شوند گزینه ای بسیار مناسب است.

.

 

 

خوابگاه دانشگاه رودن مسکو

تعداد ۲۰ ساختمان و ۱۳ خوابگاه در خیابان میکلوهو-ماکلایا (Mikluho-Maklaya) وجود دارد که به افتخار مسافرین و قوم‌شناسان روسی نام‌گذاری شده است. بیش از ۸۰۰۰ دانشجو و دانشجوی دکترا در اتاق‎های راحت یا آپارتمان‌ های مجهز به حمام، آشپزخانه، وای‌فای، تلوزیون زندگی می‌کنند. همچنین در هر ساختمان خوابگاه دانشگاه دوستی ملل روسیه سالن مطالعه، خشک شویی و اتو موجود می‎باشد. سیستم آتش‌نشانی و دوربین های مدار بسته در فاصله‌های نزدیک در پردیس دانشگاه نصب شده است.

 

موسسه مهاجرتی الیت پلاس با هدف ایجاد فضایی امن و مطمئن جهت تصمیم‌گیری متقاضیان ، تسهیل كسب اطلاعات مؤثر و ارائه مشاوره با کسب مجوز اعزام دانشجو به روسیه اقدام می کند.

 

 

هزينه تحصيل در دانشگاه علوم پزشكي رودن روسیه :

تحصيل به  دو زبان روسي و انگلیسی می باشد.

پزشكي :                8500 دلار  سالانه

دندان پزشكي:                  8500 دلار سالانه

دارو سازی:                     5000 دلار سالانه

پادفك:                      4500 دلار   سالانه

خوابگاه:                   240 دلار     سالانه

توجه: شما مي توانيد شهريه دانشگاه و خوابگاه را در دو قسمت يعني سمستر اول و دوم بپردازيد . و اصلا نيازي نيست كه كل شهريه را يكجا پرداخت كنيد .

 

متوسط هزينه ماهيانه  زندگي در رودن :  200-250 دلار در ماه

هزينه بيمه : 90 تا 250 دلار سالانه

بسته به نوع كمپاني و خدماتي كه شامل بيمه پزشكي شما مي شود .

پذيرش ١٠٠ درصد تضميني

خوشبختانه وکلا و اساتید گروه بین الملی الیت پلاس با ارتباطات گسترده ای که با مجموعه مدیران دانشگاه دارند، تاکنون توانسته است در بحث انتقال دانشجو به کشور های اروپایی و آمریکایی موفق عمل کند.

گروه بین المللی مهاجرتی الیت پلاس آماده ثبت نام شما عزیزان در این دانشگاه می باشد.

 

 

, , , , , ,

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟