دانشگاه علوم پزشكي سماشكو ،مسكو

دانشگاه دولتی پزشکی و دندانپزشکی سماشکو  مسکو یکی از دانشگاه های اصلی در حوزه علوم پزشکی است .  امروزه این دانشگاه تغییر نام داده است و با عنوان موسسه دندانپزشکی مسکو یا دانشگاه یوداکیموف شناخته می‌شود. دانشگاه سماشکو مسکو در سال ۱۹۲۲ تاسیس شده است. باید بدانید که این دانشگاه اصلی‌ترین موسسه‌ی آموزشی عالی در شاخه‌ی دندانپزشکی و مرکز فعال انجام تحقیقات و پژوهش‌های علمی در زمینه‌ی دندانپزشکی در کشور روسیه به شمار می‌آید و بیشتر در حوزه دندانپزشکی فعالیت می کند. در واقع می شود گفت که این دانشگاه یک دانشگاه حرفه ای در سطح بالا در حوزه آموزش دندانپزشکی

می باشد . این دانشگاه قدمتی نزدیک به 100 سال دارد و بین 3 دانشگاه برتر پزشکی کشور روسیه قرار دارد.

دانشگاه سماشکو دارای ۲ کالج اصلی پزشکی و دندانپزشکی است و برنامه‌های تحصیلی زیر شاخه‌های پزشکی و دندان پزشکی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. لازم به ذکر است که این دانشگاه یکی از جامع‌ترین دانشگاه‌های علوم پزشکی در اروپای شرقی به شمار می‌آید. باید گفت که خدمات بسیاری توسط این دانشگاه در خدمت سیستم بهداشت و درمان کشور روسیه انجام می‌پذیرد. با توجه به اینکه این دانشگاه بیش از ۹۰ سال است که در آموزش رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی فعالیت دارد، یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور روسیه در زمینه‌ی پزشکی و دندانپزشکی به شمار می‌آید. تحصیل در این دانشگاه می‌تواند یک تجربه‌ی بسیار عالی باشد و درب‌های موفقیت را به روی شما بگشاید. چرا که بیشتر دانشجویان فارغ‌التحصیل از این دانشگاه دانشجویانی ممتاز و نخبه بوده و در حرفه‌ی خود بسیار موفق هستند

دانشگاه سماشکو بصورت تخصصی به تربیت و آموزش دندانپزشکی می پردازد و تا کنون دندانپزشکان برجسته ای را تقدیم جامعه علمی نموده است .

می دانیم که دانشگاه های زیادی هستند که در حوزه علوم پزشکی فعالیت می کنند اما تعداد دانشگاه هایی که بصورت واقعی به تولید علم و به گونه ای رهبری جامعه علمی زمان خود را داشته باشند بسیار معدود می باشند . بگذارید بیشتر توضیح دهیم . ببینید بر خلاف ایران ، یک دانشگاه در روسیه هیچوقت نمی تواند در یک روز تبدیل به دانشگاه شود و به فعالیت خود به عنوان دانشگاه ادامه دهد. در روسیه  یک دانشگاه باید ده ها سال طی کند تا به مرتبه دانشگاهی برسد . از مرکز آموزشی شروع میشود بعد تبدیل به انستیتو یا موسسه آموزشی تبدیل میشود و بعد از طی مراحلی تبدیل به دانشگاه می شود.

دانشگاه سماشکو برای کسب این عنوان 100 سال زحمت کشید. بیش از یک قرن تولید علم و پرورش متخصصان علوم پزشکی و دندانپزشکی برای هر دانشگاهی می تواند یک افتخار بزرگ باشد .

ما در مسکو دو دانشگاه اصلی و بزرگ داریم ..

1- دانشگاه اول پزشکی ،بنام سچنوا

2- دانشگاه اول دندانپزشکی بنام سماشکو .

رشته‌های موجود در مقطع تخصص و دکترا

– زنان و زایمان، آناتومی، بیوشیمی، بیماری‌های گوش و حلق و بینی، تخصص داخلی، بیماری‌های چشم، بیماری‌های عفونی، تاریخچه‌ی علوم و صنعت، پوست و بیماری‌های مقاربتی، اقتصاد و مدیریت اقتصاد، غدد، قلب و عروق، اطفال، بیماری‌های عصبی، آنکولوژی، فیزیولوژی و پاتولوژی، روانپزشکی، رادیولوژی و رادیوتراپی، پزشکی قانونی، فارماکولوژی، فارماکولوژی بالینی، جراحی، جراحی مغز و اعصاب، سلامت عمومی و بهداشت، جراحی، اطفال، بیهوشی و احیاء، جراحی قلب و عروق، روانشناسی عمومی، روانشناسی شخصیت و تاریخ روانشناسی.

دانشجویان می‌توانند با توجه به علاقه و زمینه‌ی تخصص خود در هر کدام از این رشته‌ها به تحصیل بپردازند.

باید اضافه کرد که رشته‌های تخصصی دانشکده‌ی پزشکی این دانشگاه شامل: رشته‌های قلب و عروق، پزشکی، پزشکی قانونی، داخلی، جراحی، داروشناسی، داروشناسی بالینی، بیماری‌های عصبی، بیماری‌های واگیردار و بیهوشی و احیاء هستند. با اینکه این دانشگاه رشته‌های متنوعی را در زمینه‌های پزشکی ارائه می‌دهد، باید به این نکته توجه کنید که تخصص دانشگاه سماشکو تعلیم و تربیت دانشجو در رشته‌ی دندانپزشکی و ارائه برنامه‌های تحصیلی مربوط به زمینه‌ی دندانپزشکی است. بهتر است بدانید که این دانشگاه علاوه بر کیفیت آموزشی و سطح علمی بالای خود، در مقایسه با دیگر دانشگاه‌های پزشکی روسی شهریه‌ی پایین‌تری دارد. بنابراین تحصیل در این دانشگاه می‌تواند برای دانشجویان خارجی مقرون به صرفه‌تر باشد.

  دوره پادفک دانشگاه سماشکو :

در کشور روسیه به دوره ای که قبل از ورود به دانشگاه توسط دانشجو باید گذرانده شود پادفک می گویند . پادفک دانشگاه های روسیه عموما برای دانشجویانی که می خواهند به زبان روسی تحصیل کنند اجباری می باشد . در این دوره به نسبت رشته شما دروسی که تدریس می شود متفاوت است . دانشجویان مهندسی باید پادفک engineering را بخوانند و متقاضیان رشته های علوم پزشکی پادفک Pre-medicalرا باید بگذرانند. دوره ی پادفک یک دوره 6 تا 10 ماهه می باشد که شامل 4 الی 6 ساعت درس در هر روز می باشد.

ورودی این دوره ها معمولا از اوایل شهریور است و تا خرداد ماه سال بعد ادامه دارد .به طور کلی در ماه های اول زبان روسی تدریس می شود و از چند ماه بعد تدریس دروس زیست ، ریاضی و شیمی به زبان روسی آغاز می شود. پس از گذراندن دوره پادفک، دانشجویان در آزمون ورودی دانشگاه های روسیه شرکت می کنند. زمان ثبت نام دوره های پادفک دانشگاه سماشکو از ماه آپریل است و تا اوایل مرداد ادامه دارد . در نظر داشته باشید ممکن است به دلیل ظرفیت محدود و تعداد بالای متقاضیان مشتاق به تحصیل در دانشگاه سماشکو، زمان ثبت نام زودتر به پایان برسد .به طور کلی هزینه دوره پادفک دانشگاه های روسیه از 1500 دلار شروع و تا 5000 دلار نسبت به رشته و دانشگاه مورد نظر متغیر می باشد .

خوابگاه دانشگاه:

دانشجویان خارجی برای استفاده از خوابگاه باید پس از انجام کارهای ویزای خود برای استفاده از خوابگاه اقدام نموده و ثبت نام آن را انجام دهند.در ادامه برای انجام کارهای مربوطه باید به مسول خوابگاه دانشگاه سماشکو مراجعه شود و درلیست اداره مربوطه ثبت نام کنند.پس از این کار مسول مربوطه اتاق های خوابگاه را به متقاضی نشان می دهد و شخص می تواند یکی از اتاق ها را انتخاب نماید باید به این موضوع توجه کرد که در کل اخذ خوابگاه دارای قوانین خاص خود است .

این دانشگاه دارای 3 ساختمان به عنوان خواب گاه است که دارای امکانات بسیار مجهز بوده و همچنین دارای اتاق های با امکانات دوش و سرویس بهداشتی و همچنین آشپزخانه هستند و اتاق های دیگر این خوابگاه دارای اتاق های خواب هستند که دانشجویان امکان استفاده از آنها را دارند.

 

هزينه تحصيل در دانشگاه علوم پزشكي سماشکو مسکو:

 

تحصيل به  زبان روسي  می باشد.

پزشكي :        6800$     سالانه

دندانپزشكي: 6800$     سالانه

پادفك:             3000 $        سالانه

خوابگاه:           50 تا 150 $سالانه

متوسط هزينه ماهيانه  زندگي در شهر مسکو :  300-350 $ در ماه

توجه: شما مي توانيد شهريه دانشگاه و خوابگاه را در دو قسمت يعني سمستر اول و دوم بپردازيد . و اصلا نيازي نيست كه كل شهريه را يكجا پرداخت كنيد .

هزينه بيمه : 90 تا 250 دلار سالانه

بسته به نوع كمپاني و خدماتي كه شامل بيمه پزشكي شما مي شود .

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام دانشگاه سماشکو روسیه:

  1. ترجمه پاسپورت دارای اعتبار به زبان روسی برای پذیرش از دانشگاه سماشکو روسیه
  2. ترجمه دانشنامه دیپلم و ریزنمرات آن به زبان روسی برای پذیرش از دانشگاه سماشکو روسیه
  3. ترجمه دانشنامه پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن به زبان روسی برای پذیرش ازدانشگاه سماشکو روسیه
  4. پر کردن فرم مربوط به پادفک دانشگاه سماشکو application form یا درخواست برای پذیرش از دانشگاه سماشکو روسیه

 

  1. هشت قطعه عکس ۳*۴ برای پذیرش دانشگاه سماشکو روسیه

 

  1. تاییدیه مدارک تحصیلی در مسکو

 

  1. گواهی پزشکی برای دانشگاه سماشکو روسیه

 

  1. نتایج فلوئورنگاری برای دانشگاه سماشکو روسیه

 

اگر دانشگاه سماشکو روسیه را برای تحصیل انتخاب کرده اید و  با قوانین روسیه در زمینه تحصیل، اقامت، سرمایه گذاری و خرید ملک  آشنایی ندارید، با ما تماس بگیرید تا با بهره گیری از تخصص و تجربه مشاورین ما بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

, , , ,

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟