دانشگاه علوم پزشكي سچنوا

 دانشگاه علوم پزشكي سچنوا

در حدود 272 سال پیش ،دانشگاه علوم پزشکی سچنوا جهت آموزش پزشکان ماهر برای خدمت به جامعه بشری بنا گردید .

این کهن ترین دانشگاه آموزش عالی کشور روسیه , رهبری جامعه علوم پزشکی  را بر عهده دارد. .تاسیس این دانشگاه به سال ۱۷۵۵ باز می گردد. به پیشنهاد دانشمند بزرگ روسی م.و لامانوسوف و فرماندار ای.ای شووالوف در زمان سلطنت ملکه الیزابتا پتروونا اولین آکادمی پزشکی مسکو تاسیس  یافته بود که  در آن زمان دانشگاه امپریال مسکو  نامگذاری شده بود. پس از اصلاحات آموزش عالی پزشکی در سال ۱۹۳۰ دانشگاه به موسسه مستقلی سازماندهی شد. از سال ۱۹۵۵ مؤسسه عنوان دانشمند برجسته روسیه سچینوف رابه خود گرفت. در سال ۱۷۵۵ در اواسط سالهای دهه ۶۰ قرن ۱۸ام گرایش ها افزایش یافتند . و قبل از آغاز قرن نوزدهم دانشگاه پزشکی دارای ۳ گروه آموزشی  شده بود.

دانشگاه سچنوا کارنامه ای درخشان ، شکوهمند و گنجینه ای ارزنده از تولید علم در طی قرون  را همراه خود دارد. دانشگاه اول پزشکی مسکو در طول تاریخ با شکوه خود پزشکان،جراحان و داروسازان بسیاری را به جامعه بشری تقدیم نموده است.جراحان و پزشکان فارغ التحصیل از بیش از هفتاد کشور جهان مشغول کار و تدریس آموزش عالی در دانشگاه اول پزشکی مسکو می باشند . دانشگاه علوم پزشکی سچنوا بنام پزشک ودانشمند بزرگ علم فیزیولوژی ومغز و اعصاب ایوان میخائیلویچ سچنو نام گذاری گردیده است. دانشگاهی زیبا و تاریخی در شهر بسیار زیبا و تاریخی مسکو،  که مکانی مناسب برای دوستداران علم پزشکی و داروسازی میباشد. درباره این باره میتوان گفت: دانشگاه دارای مراکز متعدد علمی و تحقیقاتی جهت تولید علوم پزشکی و داروسازی می باشد.

شما هم می توانید بخشی از این مجموعه باشید.

مجموعه ای عظیم شامل بیش از 20 دپارتمان بزرگ آموزشی و  مراکزتحقیقاتی و همچنین ده ها کلنیک تخصصی زیر نظر این دانشگاه ، می تواند محیطی مناسب برای دوستداران علوم پزشکی فراهم نماید.در حال حاضر بیش از 500 تن از اساتید بزرگ و برجسته علوم پزشکی کشور روسیه و بیش از  2000 متخصص علوم پزشکی  در این دانشگاه مشغول تحقیقات و تدریس می باشند.در حال حاضر بیش از 9000 دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی سچنوا مشغول تحصیل میباشند .

با کمک وکلای الیت پلاس شما هم میتوانید بخشی از این مجموعه بینظیر شوید.این تضمین ما برای شماست

تحصیل در دانشگاه علوم پزشكي سچنوا

دانشگاه سچینوا روسیه فرصت های متنوع زیادی را برای مطالعات تحصیلات تکمیلی یا تقریبا تمام تخصص ها ارائه می دهد:

 • دوره انترنی به مدت یک سال
 •  رزیدنتی بیمارستان به مدت ۲-۳ سال
 •  دوره های phd به مدت ۳-۴ سال
 •  دوره های تخصصی دکتری به مدت ۳-۴ سال

تمام دوره ها و برنامه های تحصیلات تکمیلی به زبان روسی انجام می شود.

در حال حاضر، دانشگاه سچینوا روسیه در مقطع فوق لیسانس رشته های زیر را ارئه می دهد:

 • پزشکی عمومی (۶ سال)
 • داروسازی (۵ سال)
 • پزشکی بیوفیزیک (۵ سال)
 • اطفال (۵ سال)
 • پزشکی پیشرو (۵ سال)
 • دندانپزشکی (۵ سال)
 • زیست مهندسی و بیوانفورماتیک (۵ سال)
 • روانشناسی بالینی (۵ سال)

 

 • پذیرش در دانشگاه سینجوا چگونه است
  این دانشگاه مجزا از تخصص عنوان پزشکی عمومی، دندان پزشکی و دارو سازی را نیز به دانشجویان خارجی خود اعطا میکند و به این ترتیب طیف وسیعی از برنامه های آموزش پزشکی حرفه ای به ویژه طب پیشگیری ،اطفال ، مددکاری اجتماعی و مدیریت بهداشت عمومی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.
  فرصت ورود برای کارشناسی ارشد (پزشکی بالینی و دکترا) بیش از ۱۰۰۰ تخصص برای دانشجویان مهیا می باشد

بورسیه و کمک هزینه تحصیلی:

هر ساله دانشجویان خارجی فرصت این را دارند که برای بورسیه دولتی روسیه اقدام کنند. دولت روسیه پرداخت هزینه کل دوران تحصیل به علاوه مقدار مقرری ماهیانه را بر عهده خواهد گرفت. هزینه های مسافرت، هزینه های زندگی و بیمه شامل این خدمات نمی شود

توجه داشته باشید که معیار و تعداد بورس تحصیلی بستگی به کشور متقاضی می باشد.

شما برای دریافت بورس تحصیلی باید امتحان دهید و با دیگر دانشجویان متقاضی رقابت کنید.

این امتحان سالی یک بار در ماه ژانویه برگزار خواهد شد.

توجه داشته باشید مهلت ثبت نام برای متقاضیان از ماه مارس تا ژوئن می باشد.

در این باره حتما با گروه مشاوران و وکلای الیت تماس بگیرید.

تحصيل به  زبان روسي  می باشد.

 

پاتفک روسی و انگلیسی در دانشگاه سچینوا

با توجه به بیانیه وزارت بهداشت در مورد مدارک فارغ‌التحصیلی دانشگاه روسیه، فقط مدارک متقاضیان در صورتی تایید می‌شود، که دوره تحصیلی خود را به زبان روسی گذرانده باشد.بیشتر دانشگاه‌های روسیه دوره‌های پادفک را جهت آمادگی دانشجویان برای تحصیل به زبان روسی ارائه می‌دهد.دوره پادفک در دانشگاه‌های روسیه به طور معمول در دو ترم و یا به صورت فشرده در 6 ماه ارائه می‌شود. ترم اول دوره پادفک مربوط به آموزش ربان روسی، و ترم دوم مربوط به آموزش دروس پایه مانند شیمی و زیست‌شناسی به زبان روسی می‌باشد.دوره پادفک به دانش‌جویان برای تسلط در مهارت خواندن، نوشتن، شنیداری و گفتاری برای ادامه تحصیل کمک می‌کند. در پایان دوره به فرد گواهی مبتنی بر سطح زبان روسی ارائه می‌دهد. سطح دانش فرد را در رشته شیمی، زیست، فیزیک و ریاضی بالا می‌برد. بعد از گذراندن دوره پادفک فرد می‌تواند در رشته پزشکی و سایر رشته ها به زبان روسی در دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت ادامه تحصیل دهد.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه سچینوا

پزشكي :        11000$     سالانه

دندانپزشكي   11000  $       سالانه

پادفك:             7500 $        سالانه

خوابگاه:           2000 تا 5000 $سالانه

متوسط هزينه ماهيانه  زندگي در شهر مسکو :  300-350 $ در ماه

توجه: شما مي توانيد شهريه دانشگاه و خوابگاه را در دو قسمت يعني سمستر اول و دوم بپردازيد . و اصلا نيازي نيست كه كل شهريه را يكجا پرداخت كنيد .

هزينه بيمه : 90 تا 250 دلار سالانه

بسته به نوع كمپاني و خدماتي كه شامل بيمه پزشكي شما مي شود

اقدامات و مدارک مورد نیاز برای شرکت در رقابت های بورسیه تحصیلی:

 1. تشکیل پرونده ثبت نام و ارسال فرم مشخصات عمومی و تخصصی به دانشگاه
 2. کپی اصفحه اول پاسپورت
 3. ارسال مدارک تحصیلی
 4. ارسال گواهی سلامت (مدت اعتبار حد اکثر ۳ ماه)
 5. هر مدرکی که رزومه محسوب شود. مانند توصیه نامه ها، مقالات علمی معتبر، قهرمانی مسابقات بین المللی، مدراک زبان یا هر نوع مهارتی و… .
 6. رای زنی گروه مشاوران الیت برای پی گیری روند ثبت نام.
 • توجه داشته باشید که تمام مدارک باید ترجمه شده و به تایید رسیده باشد.
 • گروه بین المللی الیت در قبال انجام این کار از شما هیچ گونه هزینه ای دریافت نخواهد کرد.
 • خبر خوب دیگر این که دانشگاه های روسیه علاوه بر این دانشجویان خود را در دانشگاه های خارجی در دیگر کشور ها نیز بورسیه خواهند کرد.

.

 

پذيرش ١٠٠ درصد تضميني

خوشبختانه وکلا و اساتید گروه بین الملی الیت با ارتباطات گسترده ای که با مجموعه مدیران دانشگاه دارند، تاکنون توانسته است در بحث انتقال دانشجو به کشور های اروپایی و آمریکایی موفق عمل کند. دانشگاه علوم پزشکی سچنوا یکی از معتبر ترین و تاریخی ترین دانشگاه های جهان می باشد.

بسیاری از اساتید بزرگ و مجرب در علم پزشکی مشغول تدریس و تحقیقات علمی در این دانشگاه می باشند. این دانشگاه دارای همکاری های مشترک با بسیاری از کشور های اروپایی و آمریکایی، به خصوص کشور آلمان، جهت تبادل دانشجو و کار های مشترک علمی و تحقیقاتی می باشد .

 

 

, , , , , , , , , ,

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟