دانشگاه های روسیه

مهاجرت به دیگر کشور ها برای تحصیل به پدیده ای محبوب و فرا گیر مبدل شده است که یکی از گزینه های آن تحصیل در دانشگاه های پزشکی روسیه است . برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از چگونگی اقدام سریع و موثر باید با متخصصان تحصیل و اعزام دانشجو و وکلای مجرب مشورت نمود .

گروه مهاجرتی الیت پلاس با دارا بودن متخصصان کار آزموده و حرفه ای شما را به راحتی راهنمایی خواهند کرد.

روسیه کشوری پهناور با زیر ساخت های آموزشی مناسب برای تحصیل، بسیاری از متقاضیان تحصیل را خصوصا علاقمندان به رشته های پزشکی را سالیانه به این کشور می کشاند. از دلایل انتخاب تحصیل در روسیه ، هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه است که به گمان بسیاری از افراد هزینه بسیار پایینی می باشد. همچنین شرط معدل برای تحصیل پزشکی در روسیه چندان مورد توجه و حائز اهمیت نمی باشد و حداقل معدل برای تحصیل پزشکی در روسیه 12 می باشد. تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی و روسی امکانپذیر است و متقاضیان می توانند انتخاب کنند به کدام زبان تحصیل کنند. البته اگر هدف شما اخذ اقامت روسیه باشد و بخواهید در این کشور بمانید بهتر است به زبان روسی تحصیل کنید؛ چرا که هم هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه 2020 به زبان روسی ارزانتر می باشد و هم اینکه شما برای ورود به بازار کار این کشور خصوصا در رشته های پزشکی که نیازمند ارتباطات اجتماعی با عامه مردم این کشور است، مستلزم دانستن زبان روسی می باشید. در بسیاری از موارد، معیار انتخاب بسیاری از متقاضیان، برای انتخاب یک دانشگاه، در یک کشور، تایید وزارت علوم ایران می باشد؛ که باید گفت دانشگاه پزشکی روسیه مورد تایید ایران، در حال حاضر تنها دانشگاهی می باشد که، به زبان روسی باشد و مدرکی مورد تایید وزارت علوم است که به زبان روسی باشد .

هزینه تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در روسیه

یکی از بزرگترین مزایای تحصیل پزشکی روسیه این است که دولت روسیه هزینه های تحصیلات 80-90٪ برای دانشجویان پزشکی خارجی را پرداخت می کند که بدین معنی است که آنها باید 10 تا 20 درصد از هزینه واقعی آموزش پزشکی را پرداخت کنند. حتی هزینه های زندگی در روسیه نسبتا کمتر از سایر کشورهای توسعه یافته است.

روسیه دارای تعداد زیادی دانشگاه پزشکی میباشد که سطح علمی بالایی دارند. در این مطلب قصد داریم بعضی از دانشگاه های پزشکی روسیه که رتبه ممتاز در کشور دارند را با ذکر شهریه، کیفیت، نحوه پذیرش دانشجویان خارجی، ظرفیت و… معرفی کنیم.

 

 

۱)سماشکو مسکو:

دانشگاه سماشکو روسیه در 2 آوریل 1922 به عنوان یک موسسه دولتی دندانپزشکی MMSI جهت تحصیل پزشکی و تحصیل دندانپزشکی آغاز بفعالیت نمود. در انستيتو دندانپزشكی سماشکو مسكو رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی هم تدریس می شود و شرط تحصیل ،داشتن مدرک زبان و قبولی در ازمون مصاحبه می باشد.

هزينه تحصيل در دانشگاه علوم پزشكي سماشکو مسکو:

تحصيل به  زبان روسي  می باشد.

پزشكي :        6800$     سالانه

دندانپزشكي: 6800$     سالانه

پادفك:             3000 $        سالانه

خوابگاه:           50 تا 150 $سالانه

۲)پیرگوا مسکو:

دانشگاه پزشکی ملی تحقیقات ملی پیروگوف یکی از قدیمی ترین مدارس عالی پزشکی در روسیه است که در سراسر جهان شناخته شده است . از سال 1959  دانشجویان بین المللی می پذیرد. از سال 2013 ،  برنامه های دانشگاهی پیرگوا به زبان انگلیسی و همچنین برنامه های  درجه دو را با دانشگاه های اروپا ارائه می دهد. این دانشگاه امور دانشگاهی خود را در 115 صندلی دانشگاهی كه به هشت دانشكده تقسیم شده اند ، سازمان می دهد. بیش از 2000 معلم در بیش از 250 دوره ، سخنرانی ، سمینار و کلاسهای آزمایشگاهی عملی در علوم طبیعی ، انسانی و پزشکی ارائه می دهند.

پزشکی سالی ۴۴۰هزار روبل

دندان پزشکی سالی۴۴۰هزار روبل

دارو سازی سالی۳۴۰هزار روبل

 

۳)لومونوسف مسکو:

یکی از قدیمی ترین موسسات آموزش عالی روسیه، دانشگاه مسکو در سال 1755 تاسیس شد. در سال 1940 آن را به نام استاد میخائیل لومونوسف (1711 1765) دانشمند برجسته روسی، که بسیار به تاسیس این دانشگاه در مسکو کمک کرده بود، نامگذاری کردند.این دانشگاه دارای بالاترین معیارهای دانشگاهی و آرمان های دموکراتیک است که دانشجویان باید از آنها پیروی کنند. از زمان های بسیار قدیم ، این دانشگاه به عنوان مرکز اصلی یادگیری و تحقیق و یک مرکز مهم فرهنگی شناخته می شد.

هزينه تحصيل در دانشگاه ملی مسکو بنام لومونوسف MSU:

تحصيل به  زبان #روسي و می باشد.

پزشكي :                 6000$   سالانه

روانشناسی بالینی : 4000 $   سالانه

پادفك:                      6780 $   سالانه

خوابگاه:                   1500 $     سالانه

۴)پاولوف سنت پترزبورگ :

دانشگاه علوم پزشکی پاولوف در 14 سپتامبر 1897 به عنوان انستیتوی پزشکی زنان تاسیس شد. این دانشگاه اولین موسسه در روسیه و اروپا بود که فرصتی را برای زنان فراهم کرد تا آموزش عالی پزشکی دریافت کنند. این آکادمی به یکی از مراکز برتر پزشکی در کشور تبدیل شده است.

هزينه هاي دانشگاه پاولوف :

پزشكي به زبان روسي سالانه:٤٥٠٠ دلار

پزشكي به زبان انگليسي سالانه: ٥٠٠٠ دلار

دندان پزشکی به زبان روسي سالانه: ٥٣٠٠ دلار

هزينه خوابگاه سالانه: ٥٦تا ٧٠٠ دلار

هزينه بيمه سالانه: ٩٠ دلار

۵)نویسیبیرسک:

دانشگاه ایالتی نووسیبیرسک یکی از موسسات برجسته روسیه در زمینه تحصیلات عالی است. این دانشگاه در سال ۱۹۵۹در شهر نووسیبیرسک، که شهری فرهنگی و صنعتی در سیبری است تأسیس شد.

هزينه تحصيل در دانشگاه علوم پزشكي و فنی و مهندسی نووسیبیرسک  NSU:

 

تحصيل به  دو زبان روسي و انگلیسی می باشد.

پزشكي :                 6000$   سالانه

روانشناسی بالینی : 4200 $   سالانه

پادفك:                      4500 $   سالانه

خوابگاه:                   240 $     سالانه

۶)ملی سنت پترزبورگ:

واقع در شهر مسکو  از بزرگترین مراکز علمی کشور روسیه هستند که سطح وسیعی از علوم شناخته شده امروزی را ارائه می دهند. رشته پزشکی و دندانپزشکی در این دانشگاه با استاندارد های بسیار بالا و سطح اعتبار جهانی به دو زبان انگلیسی و روسی قابل ارائه می باشد. اما در مورد دانشگاه ملی سنت پترزبورگ ، حدود ۳۰۰ سال قبل تزار پیتر کبیر به جرات می توان گفت زیبا ترین شهر اعصار را بنا نهاد.

هزینه ها:

پزشکی ۳۲۸هزار روبل

دندان پزشکی سالی۳۲۰هزار روبل

 

۷)رودن:

دانشگاه رودن یا دوستی ملل روسیه (دانشگاه رودین) به مباحثی نظیر: آموزش؛ تحقیق؛ خلاقیت و خود محوری اختصاص داده شده است و فرصت های شغلی را برای 28000 دانشجو متعلق به 152 کشور جهان مهیا ساخته است. دانشگاه رودین به عنوان دانشگاه چند ملیتی در نظر گرفته می شود. با تحصیل در این دانشگاه شما قادر به اخذ مدرک دکترای تاریخ؛ شیمی؛ اکولوژیست؛ روزنامه نگاری و یا مهندسی؛ وکالت و یا حتی کشاورزی می باشید.

هزینه ها:

پزشکی سالی ۸۵۰۰دلار

دندان سالی ۸۵۰۰دلار

دارو ۵۰۰۰یورو

۸)فدرال کازان:

یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها در کشور روسیه می باشد که دامنه گسترده ای از برنامه های کارشناسی و یا کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی را در اختیار افراد قرار می دهد. بیاد داشته باشید که  KFU در رتبه 550 دانشگاه برتر جهان قرار دارد و رتبه QS برترین دانشگاه ها را در سال 2016-2017 به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در گرایش زبانشناسی رتبه 200 و در گرایش های فیزیک و ریاضیات رتبه 400 را به خود اختصاص داده است.

هزینه ها:

پزشکی سالی ۲۳۷هزار روبل

دندان پزشکی سالی ۲۳۷هزار روبل

دارو سازی سالی ۲۲۵هزار روبل

 

یکی از سوال های مهم این است که تحصیل پزشکی در دانشگاه های روسیه چند سال طول می کشد؟

  • در دانشگاه های روسیه برای گرفتن مدرک دکترای پزشکی و پزشکی عمومی، دندانپزشکی بسته به زبان آموزش ،حدود 6-7 سال زمان لازم است.
  • دوره های پزشکی در هر دو زبان انگلیسی و روسی به دانش آموز ارائه می شود.
  • یک دوره پزشکی که در کلاسهای روسی تدریس می شود، برای تکمیل 7 سال زمان می برد.
  •  برای دانشجویان بین المللی آموزش زبان روسی یک دوره ی ابتدایی یک ساله نیز  طول می کشد.
  •  برای زبان انگلیسی 6 سال زمان می برد

متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در روسیه که از یکی از دانشکده های معتبر روسیه فارغ التحصیل می شوند میتوانند پس از گذراندن آزمون علمی مجوز طبابت را در ایران بدست آورند. جدای از این موضوع آنچه که روسیه را به یک مقصد طراز اول برای تحصیلات پزشکی و دندانپزشکی تبدیل کرده است، فرآیند سریع درخواست و پذیرش، همچنین عدم آزمون ورودی در اکثر دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی روسیه میباشد.

اگر روسیه را برای تحصیل انتخاب کرده اید و  با قوانین روسیه در زمینه اقامت، سرمایه گذاری و خرید ملک ندارید، با ما تماس بگیرید تا با بهره گیری از تخصص و تجربه مشاورین ما بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

لیست دانشگاه های تایید وزارت بهداشت ایران

لیست دانشگاه های غیرتایید

, , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟