دانشگاه پيراگوف مسکو روسیه

تاسیس دانشگاه پیراگف مسکو روسیه به سال 1906 میلادی باز می گردد که در پایتخت روسیه افتتاح شد. نکته جالب در مورد این دانشگاه معتبر این است که در ابتدا تمامی دانشجویان آن زن بودند. در سال 1930 میلادی، این دانشگاه به عنوان دومین موسسه پزشکی دولتی مسکو شناخته شد و از سال 1956 به بعد نام دانشمند بزرگ، جراح و آناتومیست معروف این کشور، نیکلای پیراگف را بر روی این دانشگاه نهادند. این پزشک مشهور، پدر جراحی میدانی شناخته می شد و از اولین جراحان اروپا به شمار می رفت که از اتر در زمینه بی حسی استفاده کرده بود. نیکلای پیراگف همچنین ابداع کننده تکنیکی خاص برای استفاده از گچ در درمان شکستگی استخوان نیز بوده است. طبیعتا نام چنین پزشک شهیری، می تواند گزینه ای عالی برای نامگذاری یک دانشگاه تخصصی در زمینه علوم پزشکی به شمار رود. این دانشگاه در طول عمر بیش از 1 قرن خود، از نظر کمی و کیفی، توسعه فراوانی یافته و امروزه میزبان بیش از 9200 دانشجو از سراسر دنیا می باشد. امکانات بالینی فراوانی نیز در این دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار گرفته و امروزه اغلب بیمارستان های بزرگ و دولتی شهر مسکو، به این دانشگاه وابسته هستند.

دانشگاه پيراگوف مسکو روسیه یکی از برترین دانشگاه های این کشور پهناور است که به طور ویژه بر آموزش و تحقیقات در زمینه رشته های علوم پزشکی و بخش سلامت، تمرکز دارد. دانشگاه ملی تحقیقات علوم پزشکی پیراگوف مسکو روسیه، که در زبان انگلیسی با نام Pirogov Russian National Research Medical University شناخته می شود، همه ساله در رنکینگ های بین المللی دانشگاه های علوم پزشکی، رتبه ای عالی به خود اختصاص داده و از برترین دانشگاه های روسیه به شمار می رفته است

دانشگاه تحقیقات علوم پزشکی پیراگوف روسیه همچنین یکی از بزرگترین موسسه های پزشکی در اروپا است که بیش از 9200 نفر در 115 بخش مختلف دانشگاهی در آن ثبت نام کرده اند. بسیاری از اعضای انجمن پزشکی برجسته روسیه در پیروگوف حضور داشتند، از جمله لئونید روشل (Leonid Roshal) رئیس دفتر پزشکی روسیه. این دانشگاه در رشته های تحصیلات تکمیلی درمانی، کودکان و میکروبیولوژی نیز تخصص دارد. . در ادامه، به تفصیل به شرایط اخذ پذیرش و تحصیل در این دانشگاه معتبر اشاره خواهیم نمود.

 

شرایط تحصیل در دانشگاه پزشکی تحقیقات ملی پیروگوف

دانشگاه علوم پزشکی تحقیقات ملی پیروگوف یکی از بزرگترین مؤسسات پزشکی در اروپا است. بسیاری از اعضای جامعه پزشکی برجسته روسیه در پیروگوف حضور داشتند، از جمله لئونید روشال، رئیس انجمن پزشکی ملی روسیه. این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی در زمینه های درمانی، کودکان و میکروب شناسی نیز تخصص دارد. تمام بیمارستان های بزرگ دولتی در مسکو وابسته به دانشگاه ملی تحقیقات پزشکی پیروگوف روسیه هستند و دانشجویان در طی دوره های کارآموزی در زندگی بیمارستانی شرکت خواهند کرد. رئیس فعلی دانشگاه RSMU سرگی لوکیانوف است.

دانشگاه ملی تحقیقات پزشکی روسیه (RNRMU) دوره ها و برنامه هایی را ارائه می دهد که منجر به دریافت مدارک آموزش عالی رسمی مانند مقاطع پیش لیسانس (به عنوان مثال گواهینامه ها، دیپلم ها، کاردانی یا بنیاد)، لیسانس، مدرک کارشناسی ارشد، دکترا در چندین زمینه تحصیل می شود. مشارکت فعال در فعالیت های پزشکی و توسعه مراقبت های بهداشتی، پشتیبانی مداوم از تحقیقات علمی و معرفی نوآوری ها به این مؤسسه امکان می دهد تا در آموزش پزشکی روسیه موقعیت پیشرو داشته باشد.ین دانشگاه به طور فعال درگیر توسعه سیستم آموزش مداوم حرفه ای و اعتبار بخشی متخصصان به فعالیت های پزشکی است.

امکانات دانشگاه پزشکی تحقیقات ملی پیروگوف برای دانشجویان

دانشگاه پزشکی تحقیقات ملی پیروگوف شرایط مطلوب را برای تحصیل کارآمد در این دانشگاه فراهم می کند. یک خوابگاه راحت برای دانشجویان بین المللی یا شهر های دیگر روسیه وجود دارد که از امکانات مناسب برخوردار است. دانشگاه RSMU دارای یک مرکز ورزشی عالی، چندین کتابخانه، که امکان دسترسی به مطالب مطالعه و اینترنت پر سرعت را فراهم می کند، جایی که می توانید تمام اطلاعات پزشکی مورد نیاز را به صورت آنلاین دریافت کنید. دانشگاه پزشکی تحقیقات ملی پیروگوف همچنین اردو های تفریحی بسیار خوبی در ولگا دارد که می توانید تعطیلات فوق العاده ای را در زمستان و تابستان سپری کنید.

رشته های آموزشی که در دانشگاه پیراگوف (Pirogov) تدریس می شود:

 • روانشناسی
 • علوم بالینی، پیش بالینی و بهداشت
 • پزشکی و دندانپزشکی
 • رشته های مربوط به سایر مراقبت های بهداشتی
 • علوم زیستی
 • علوم بیولوژی (زیست شناسی)
 • علوم اجتماعی
 • جامعه شناسی
 • علم فیزیک
 • علم شیمی
 • بیوانفورماتیک پزشکی
 • مدیریت فرایندها و پروژه های اجتماعی
 • روانشناسی بالینی در سیستم مراقبت های بهداشتی

 

هزینه تحصیل در دانشگاه پيروگوف مسکو

افرادی که پس از گذراندن دوره پادفک و قبولی در آزمون ورودی علوم پزشکی، موفق به ورود به دوره های تحصیل در این دانشگاه شوند، باید از قبل در مورد هزینه تحصیل در دانشگاه پیروگوف مسکو، آگاهی کسب نموده باشند. هزینه تحصیل در دانشگاه پیروگوف مسکو در رشته های پزشکی و دندانپزشکی سالانه 440 هزار روبل و شهریه تحصیل در رشته داروسازی در این دانشگاه نیز 340 هزار روبل در سال است. همچنین شهریه دوره پادفک روسی که در این دانشگاه ارائه می شود نیز 270 هزار روبل در سال است. تمام دوره های تحصیلی در این دانشگاه به زبان روسی ارائه شده و ظرفیت دوره های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در آن به ترتیب 490 نفر، 110 نفر و 33 نفرمی باشد. امکان استفاده از خوابگاه دانشجویی نیز با هزینه 20 دلار در ماه برای دانشجویان این دانشگاه، فراهم است.

 

دانشجویان زیر واجد شرایط پذیرش با تأمین هزینه و تخصیص بودجه فدرال روسیه به طور یکسان (در یک رقابت عمومی) با شهروندان فدراسیون روسیه هستند:

 • شهروندان خارجی و افراد بدون تابعیت، که هموطنانی هستند که در خارج از کشور روسیه زندگی می کنند.
 • شهروندان خارجی واجد شرایط ادامه تحصیل در مقاطع آموزش عالی با تأمین هزینه و تخصیص بودجه مورد نیاز، مطابق با معاهدات بین المللی و توافق نامه های بین دولتی فدراسیون روسیه با کشورهای دیگر.

مدارک مربوط به درخواست پذیرش مجدد در دانشگاه پیراگوف روسیه

 • تکمیل و ارائه فرم درخواست پذیرش مجدد برای ادامه تحصیل در دانشگاه
 • تکمیل و ارائه فرم درخواست پذیرش مجدد برای قبولی در آزمون نهایی دولت

در فرم درخواست پذیرش مجدد باید موارد زیر ذکر شود:

 • هدف از ارائه درخواست پذیرش مجدد به دانشگاه (برای شرکت در آموزش / برای قبولی در امتحان نهایی دولتی) با ذکر برنامه آموزشی، شامل: نام دانشکده، سال تحصیلی، فرم ها و اصول آموزش؛
 • اطلاعات مربوط به آموزش قبل از اخراج دانشجوی متقاضی از دانشگاه؛
 • دلیل اخراج دانشجو

فرم درخواست پذیرش مجدد در دانشگاه بایستی همراه با مدارک زیر ارائه گردد:

 • یک کپی از گذرنامه دانشجوی متقاضی پذیرش مجدد در دانشگاه.
 • نسخه اصلی و یک نسخه از مدارک مربوط به آموزش قبلی یا یک دوره تحصیلی طی شده توسط دانشجو (یک گواهی دانشگاهی).
 • از طرف دیگر، دانشجوی متقاضی می تواند اظهار نماید که او مدارک ذکر شده در بالا را از دانشگاه درخواست ننموده است و این مدارک در دانشگاه بایگانی شده اند.

آخرین مهلت برای ارائه فرم درخواست به منظور پذیرش مجدد در دانشگاه:

 • برای ادامه شرکت در دوره تحصیلی

روش ارائه فرم درخواست پذیرش مجدد در دانشگاه:

 • انجام روش پذیرش مجدد در دانشگاه به صورت رایگان می باشد.
 • تصمیم در مورد پذیرش مجدد دانشجو در دانشگاه، توسط یک کمیسیون انجام می شود، که ترکیب این کمیسیون توسط ریاست دانشگاه تصویب می شود. تصمیم اتخاذ شده توسط این کمیسیون به دستور ریاست کمیسیون، و ظرف مدت ۱۰ روز تقویمی پس از تاریخ اخذ تصمیم صادر می شود، اما نباید دیرتر از حداکثر ۵ روز تقویمی پس از شروع نیمسال تحصیلی بعدی باشد. در صورت صدور تصمیم مثبت در مورد پذیرش مجدد دانشجو، نامبرده باید از تاریخ شروع ترم علمی مربوطه، آموزش دوره تحصیلی خود را مجدداً آغاز نماید.
 • دانشجویانی که به موجب یک توافق نامه پرداخت شهریه، مجدداً به آنها شهریه تحصیلی اعطا می شود، بایستی توافق نامه ارائه خدمات آموزشی بر اساس پرداخت شهریه تحصیلی را امضا کنند و مدارک پرداخت هزینه ای را به دانشگاه ارائه کنند که تأیید کند آنها قبل از انتشار دستور پذیرش مجدد، هزینه مربوطه را پرداخت کرده اند. در صورت پذیرش مجدد شخصی که قبلاً در یک دانشگاه و تحت توافق نامه پرداخت شهریه تحصیل می کرده است، دانشجو بایستی در مورد شرایط جدید، یک توافق نامه جدید را برای ادامه دوره تحصیلی خود منعقد کند.
 • کمیسیون ممکن است در مورد پذیرش دانشجو در یک دوره تحصیلی یا در یک برنامه آموزشی دیگر و به شکل دیگری از تحصیل (تمام وقت، پاره وقت) توصیه کند. در اینگونه موارد، انتشار یک دستور پذیرش مجدد برای دانشجوی متقاضی، فقط با رضایت کتبی از شخص متقاضی پذیرش مجدد برای تغییر پارامترهای آموزش معین، و با نوشتن یک اظهارنامه شخصی توسط دانشجوی متقاضی انجام می گردد.
 • در صورت وجود اختلاف در مورد پذیرش مجدد دانشجوی متقاضی برای ادامه تحصیل در برنامه آموزشی معین شده، به منظور از بین بردن اختلافات دانشگاهی، تنها پس از دریافت رضایت کتبی دانشجوی متقاضی برای شرکت در آموزش دوره تحصیلی مربوطه در این مورد اقدام خواهد شد.
 • آن دسته از دانشجویان متقاضی که برای شرکت مجدد در دوره آموزشی در دانشگاه حضور می یابند، باید تا ابتدای ترم تحصیلی جدید، گواهی مربوط به تأیید سلامت خود را برابر نمونه تعیین شده به دفتر رئیس دانشگاه ارائه نمایند.

 

, , , ,

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟