مهاجرت به اروپا، اخذ اقامت و تابعیت اروپا از طرق مختلف مهاجرتی مانند تحصیل، کار، ازدواج، تولد، سرمایه‌گذاری و پناهندگی در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد. چنانچه قصد مهاجرت به اروپا را دارید قطعاً سوالات متعددی در این زمینه برای شما مطرح می گردد. سوالاتی از قبیل هزینه مهاجرت به اروپا به چه میزان است؟ کدام یک از روش های مهاجرت به اروپا به اخذ اقامت و تابعیت منجر می گردد؟ کدام کشور جهت مهاجرت به اروپا مناسب است؟ پاسخ به این سوالات و بسیاری از سوالات دیگر در این مقاله آورده شده است. اما پیشنهاد می گردد در راستای مهاجرت به اروپا حتما با یک وکیل مهاجرتی مشاوره نمایید. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با بیش از ۱۵ سال سابقه درخشان و بهره‌گیری از دانش وکلای بین‌المللی و مشاورین زبده آماده ارائه بهترین خدمات مهاجرتی به شما دوستان عزیز می باشد. شایان ذکر است می توانید طی تماس تلفنی با موسسه از مشاوره رایگان در راستای کشور های ارزان برای مهاجرت و مهاجرت ارزان بهره مند شوید.

شرایط مهاجرت به اروپا

قاره اروپا کاملاً در نیمکره شمالی و عمدتاً در نیمکره شرقی واقع شده است. این منطقه غربی ترین منطقه اوراسیا را شامل می شود و از شمال با اقیانوس قطبی، با اقیانوس اطلس در غرب و از جنوب با دریای مدیترانه و در شرق با آسیا هم مرز است. به طور کلی اروپا ششمین قاره بزرگ جهان است که با کوه های اورال و قفقاز، رودخانه اورال، دریای خزر، دریای سیاه و آبراهه‌های تنگه های ترکیه از قاره آسیا جدا می شود. اروپا حدود ۱۰ میلیون و ۱۸۰ هزار کیلومتر مربع از مساحت کره زمین را در بر می‌گیرد. از نظر سیاسی اروپا به ۵۰ کشور مستقل تقسیم می گردد که روسیه از بزرگترین و پر جمعیت ترین کشور های آن می باشد و ۳۹ درصد مساحت اروپا را شامل می شود و ۱۵ درصد از جمعیت آن را در بر می گیرد. از زبان هایی که در قاره اروپا رایج هستند زبان روسی آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، انگلیسی، اسپانیایی، لهستانی، رومانیایی و هلندی می باشد.

بزرگترین شهرها نیز جهت مهاجرت به اروپا عبارتند از استانبول، مسکو، پاریس، لندن، مادرید، بارسلونا، سن پترزبورگ، روم، برلین و میلان. البته استانبول یک شهر بین قاره‌ای می باشد و تقریبا دو سوم جمعیت ساکن در آن در بخش اروپا هستند. رایج ترین واحد پولی در کشورهای اتحادیه اروپا یورو می باشد و منطقه شنگن در اروپا کنترل مرزها و مهاجرت ها را بین کشورهای عضو آن لغو می کند. در ادامه به بررسی دقیق تر مهاجرت به اروپا، ارزان ترین راه مهاجرت و ارزان ترین کشور برای مهاجرت می پردازیم.

در مهاجرت به اروپا و اخذ ویزا و اقامت کاری کشورهای اروپایی، متقاضیان دو راه پیش رو خواهند داشت. در اولین راه می‌توان این موضوع را عنوان نمود که فرد متقاضی اخذ اقامت اروپا از طریق کار از یکی از کارفرمایان داخل کشورهای اروپایی دعوت نامه و یا پیشنهاد کاری دریافت کند که در این صورت بر اساس دعوت نامه شغلی می تواند اقدام به دریافت ویزای کاری بنماید. در غیر این صورت تنها کشورهایی که امکان جستجوی کار به متقاضی را در اروپا اعطا می نمایند کشورهای آلمان و اتریش می باشد. ویزای کاری کشورهای آلمان و اتریش تحت عنوان ویزاهای جاب سیکر یا جستجوی کار مطرح می گردد .در این دو کشور به مدت ۶ ماه به فرد متقاضی اجازه داده می‌شود تا در خاک این کشورها اقدام به جستجوی کار نماید. از حداقل شرایطی که در کشور آلمان برای اخذ ویزای جاب سیکر مورد نیاز می باشد می‌توان به مدرک B1 آلمانی حداقل ۳ سال سابقه کار مرتبط و مدرک تحصیلی لیسانس اشاره نمود.

در مورد کشور اتریش کمی موضوع متفاوت است. اعطای ویزای جستجوی کار اتریش بر اساس یک سیستم امتیازی انجام می شود. در واقع امتیازات فرد متقاضی جستجوی کار در اتریش بر اساس شرایط سنی، شرایط تحصیلی، سابقه کاری، سطح زبان و نوع رشته تحصیلی برآورد می شود و در صورتی که فرد مورد نظر امتیازات لازم را کسب کند واجد شرایط دریافت ویزای جستجوی کار اتریش می گردد.

, , , , , , , , , , , ,

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟