مراحل و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های روسیه

مراحل و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های روسیه

کشور روسیه دارای تعداد زیادی دانشگاه است، بنابراین شما انتخاب های زیادی دارید.تمام کاری که باید انجام دهید این است که برنامه ای را که دوست دارید انتخاب کنید ، مدارک لازم را تهیه کنید، به روسیه بروید و شروع به تحصیل کنید. شما می توانید تحصیل در خارج از کشور را به صورت پولی و یا به صورت رایگان با حمایت دولت روسیه اگر بورسیه شوید، بگذرانید.

هر سال روسیه از حدود 170 کشور دانشجو می پذیرد.روسیه دارای 766 دانشگاه  است که به سرعت در حال تغییر می باشند و در سال های اخیر توانسته در بین 100 دانشگاه برتر جهان جایگاه داشته باشد . تعداد زیادی از موسسات آموزش عالی روسیه در رتبه بندی های آموزش جهانی مانند ARWU ، QS دارای رتبه بندی خوبی می باشند .

 

دانشگاه سن پیترزبورگ یکی از این دانشگاه ها در روسیه است.  تعدادی از اشکال مختلف کمک مالی، کمک هزینه و بورس تحصیلی وجود دارد، بنابراین هر دانش آموز می تواند بهترین گزینه را انتخاب کند.

 

در سال 2019 -2018، هزینه تحصیل در دانشگاه های روسیه در دوره های کارشناسی تمام وقت از 89000 روبل در سال (1500 دلار آمریکا) شروع می شود، بسته به موضوع مورد مطالعه (مطابق با استانداردهای وزارت علوم و آموزش عالی فدراسیون روسیه).

 

و حداکثر هزینه تحصیل در معتبرترین دانشگاههای پایتخت تا 530،700 روبل در سال (8،800 دلار آمریکا) می باشد. اگر نتوانستید برای تحصیل بورسیه شوید، احساس بدی نداشته باشید؛ هزینه تحصیل در دانشگاه های روسیه بسیار پایین تر از سایر کشورها است.

 

 

 

نکته : تحصیل در دانشگاه های روسیه شرایط سنی ندارد.

در ادامه اقداماتی که برای تحصیل در روسیه لازم است به ترتیب و به طور کامل توضیح داده شده است.

 

  1. ترجمه مدارک از اولین مراحل اخذ پذیرش

مدرک دیپلم و ریز نمراتش باید به ترتیب: به تایید و مهر توسط مدرسه، آموزش و پرورش شهرستان، آموزش و پرورش استان برسد. (حتما برای این پروسه یک قطعه عکس ۳ * ۴ همراهتان باشد.)

مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمراتش باید به ترتیب: به تایید و مهر توسط مدرسه، آموزش و پرورش شهرستان و آموزش و پرورش استان برسد. (حتما برای این پروسه یک قطعه عکس ۳ * ۴ همراهتان باشد.)

تاییدیه تحصیلی: باید به اداره پست یا دفتر پیشخوان محل خود مراجعه کنید و در خواست تاییدیه تحصیلی کنید برای ترجمه مدارک تحصیلی خود نیاز به تاییدیه تحصیلی می باشد.

به دارالترجمه مراجعه کنید.

ترجمه صفحه اول پاسپورت

ترجمه صفحه اول شناسنامه

ترجمه دیپلم و ریزنمرات دیپلم

ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمراتش: اگر مدرک پیش دانشگاهی ندارید، نگران نباشید. ابتدا در کورس پادفک تحصیل می کنید، مدرک پادفک شما در روسیه معادل پیش دانشگاهی در ایران است، و هم چنین می توانید مدرک پادفکتان را در آموزش و پروش ایران معادل سازی کنید و مدرک پیش دانشگاهی ایران را هم دریافت کنید.

اسکن عکس ۳*۴ پشت زمینه سفید: (رنگی و سیاه سفید)

تمامی مدارک در ابتدا باید به تایید وزارت علوم و وزارت دادگستری و بعد به تایید سفارت روسیه برسند.

فرم مشاوره رایگان را در سایت الیت پلاس تکمیل نمایید.

با گروه بین المللی الیت پلاس تماس بگیرید و مدارک را برای ما ارسال کنید و وکلای کار آزموده ما با کمترین هزینه و سریع ترین زمان ممکن برای شما پذیرش می گیرند.

مدت زمان اخذ پذیرش از دانشگاه های روسیه از ۳۰ تا ۷۰ روز کاری به طول می انجامد. بعد از طی کردن مراحل اخذ پذیرش روسیه و صدور دعوتنامه، دعوتنامه برای شما ارسال خواهد شد.

 

نکته

معمولا دارالترجمه ها مخصوصا در تهران یک هزینه اضافی می گیرند و این سه مهر تایید وزارت علوم، وزارت دادگستری و سفارت روسیه را برای شما انجام می دهند. ابتدا با دارالترجمه تماس بگیرید و اگر این سه کار را برای شما انجام می دهند، مدارکتان را برای ترجمه بدهید.

حتما به دارالترجمه بگویید که مدارک دیپلم و ریز نمراتش و مدارک پیش دانشگاهی و ریز نمراتش نباید در یک پک قرار بگیرند. مدارک دیپلم و ریزنمراتش در یک پک – مدارک پیش دانشگاهی و ریز نمراتش در یک پک دیگر قرار بگیرند.

 

  1. مرحله صدور ویزای دانشجویی

به سایت سفارت روسیه می روید و فرم ویزای الکترونیکی را تکمیل کرده و پرینت می گیرید. (هنگام مراجعه برای دریافت ویزا حتما یک تلفن همراه با اینترنت همراهتان باشد که در صورت ایراد در اطلاعات تکمیلی همان جا ایراد را تصحیح کرده و دوباره پرینت بگیرید.)

 

 

گذرنامه

پر کردن فرم ویزا

۳ قطعه عکس  ۳ * ۴

اصل “دعوت نامه تحصیلی”

اصل نتیجه منفی تست  ایدز و هپاتیت B (در سفارت به شما یک فیش می دهند، به آزمایشگاه نزدیک محل سفارت مراجع می کنید برای انجام آزمایش، هنگام دریافت ویزا، جواب آزمایشات را به سفارت ارائه دهید و ویزا را دریافت کنید.)

برای اطمینان اصل مدارک و ترجمه مدارک تحصیلی همراهتان باشد.

  • مبلغ حدودا ۳۰۰٫۰۰۰ تومان (بر اساس نرخ روز روبل روسیه) در صورت درخواست ویزای عادی که ۷ الی ۲۰ روز به طول می انجامد و یا ویزای فوری که یک روزه صادر می شود و مبلغ آن حدوداً ۴۵۵٫۰۰۰ تومان است.

 

  1. مرحله ورود به روسیه

در مرحله آخر از مراحل اخذ پذیرش در دانشگاه های روسیه، به منظور ورود به این کشور و پذیرفته شدن در دانشگاه، مدارک زیر الزامی اند:

 

گذرنامه (با حداقل ۲ سال اعتبار)

ویزای دانشجویی

کارت مهاجرت (توسط مامور کنترل گذرنامه صادر می گردد)

اصل مدارک تحصیلی به علاوه ترجمه هایشان که قبلا به تایید وزارت علوم و دادگستری و سفارت روسیه رسیده است.

۱۲ قطعه عکس سیاه و سفید (۳ × ۴ سانتی متر)

مدارک مورد نیاز برای متقاضیان اخذ پذیرش در دوره فوق لیسانس یا دکتری:

 

اصل مدرک دوره لیسانس (شامل ریز نمرات درسی، درس ها و واحد های ارائه شده در کل دوره، تعداد ساعات اختصاص داده شده به هر یک از آن واحدها) که باید به تایید وزارت علوم و دادگستری و هم چنین سفارت، سر کنسولگری روسیه در کشور محل تحصیل دانشجو برسند.

دو کپی از گواهی تکمیل دوره لیسانس (شامل ریز نمرات) که به تایید سفارت، سر کنسولگری روسیه رسیده و به زبان روسی ترجمه شده باشند. این ترجمه نیز باید به مهر و امضای دفتر اسناد رسمی سفارت، سر کنسولگری روسیه در کشور محل تحصیل دانشجو برسد و ضمیمه کپی ها شود. همه صفحات کپی باید دارای شماره و تمبر و مهر رسمی باشند.

بنابراین، هر سند قانونی باید حداقل ۲ تمبر داشته باشد:

 

تمبر قانونی از وزارت امور خارجه کشوری که مدارک تحصیلی دانشجو را صادر کرده است.

تمبر قانونی سفارت، سرکنسولگری روسیه در کشوری که مدارک تحصیلی دانشجو را صادر کرده است.

,

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟