معرفی دانشگاه های روسیه

روسیه علاوه بر اینکه پهناورترین کشور کره زمین می باشد، در زمینه های اقتصادی، نظامی و حتی علمی نیز جزو بزرگ ترین کشورهای دنیا محسوب می شود. دانشگاه های روسیه به عنوان قطب اصلی تولید علم در این کشور محسوب می شوند و توانسته اند جایگاه های خوبی را در میان سایر دانشگاه های برتر کشورهای دنیا، کسب کنند. ما در ادامه، تعدادی از مهم ترین و برترین دانشگاه های روسیه را که امکان تحصیل افراد غیر روس و به خصوص ایرانیان نیز در آن ها فراهم است را معرفی خواهیم نمود. در ادامه با ما همراه باشید.

معرفی دانشگاه های روسیه

موسسات علمی و آموزشی زیادی در روسیه وجود دارد که این نشان از اهمیت تولید علم در این کشور می دهد. در آمار رسمی منتشر شده از سوی وزارت آموزش کشور روسیه، بیش از 600 دانشگاه دولتی و معتبر در این کشور مشغول به فعالیت می باشند که بخش اعظمی از این دانشگاه ها، در شهرهای مهمی همچون مسکو، سنت پترزبورگ، کازان، نیژنی نووگورد، سوچی، یکاترینبورگ و… قرار دارند.

ما در لیست زیر، تعدادی از مهم ترین و بهترین دانشگاه هایی را که امکان تحصیل دانشجویان خارجی را در روسیه فراهم کرده اند، معرفی خواهیم کرد. شما می توانید برای کسب اطلاعات در رابطه با دانشگاه مورد نظر خود، روی نام دانشگاه کلیک کرده و اطلاعات تکمیلی آن را دریافت کنید.

تحصیل در روسیه

شما همچنین می توانید از طریق لینک ” شرایط تحصیل در روسیه ” به تمامی نکات و مواردی که در خصوص تحصیل در دانشگاه های این کشور نیاز است، دسترسی داشته باشید و از این شرایط آگاه شوید.

اطلاعاتی که در رابطه با هر دانشگاه در صفحه مخصوص آن بیان شده است، شامل موارد زیر می باشد:

تعداد دانشجویان، دانشکده ها و اطلاعات آماری
لیست رشته های قابل پذیرش
خوابگاه ها و امکانات اسکان
کتابخانه، سالن های ورزشی و امکانات رفاهی
برنامه های کمک آموزشی
زبان های قابل تدریس
و …

,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟