ویزای آلمان

آلمان یکی از ابر قدرت های جهان و کشورهای پیشرفته اروپایی است. آرزوی خیلی از مردم جهان است که بتوانند از این کشور صنعتی و در عین حال زیبا دیدن کنند و یا در این کشور زندگی کنند.در این حالت مردم دو دسته می شوند که یک دسته از آن ها قصد مهاجرت و ساکن شدن در این کشور را دارند و دسته دیگر تنها می خواهند سفر توریستی داشته و از این کشور دیدن کنند.

با اخذ ویزای آلمان می توانید سفر خود را به این کشور دیدنی و زیبا آغاز کنید.

در این مقاله  به چگونگی اخذ  ویزای آلمان و جاذبه های دیدنی این کشور می پردازیم .با خواندن این مطلب اطلاعات کاملی درباره انواع ویزای آلمان کسب خواهید کرد.

 

انواع ویزای آلمان

برای این که بدانید انواع این ویزاها چیست و چگونه می توان ویزای این کشور را اخذ کرد کافی است تا همراه ما باشید.

ویزای آلمان انواع مختلفی دارد که برای اخذ آن می توان اقدام کرد. با توجه به شرایطی که شخص دارد و هدف خود از سفر می تواند یکی از ویزاهای آلمان را اخذ کند. ویزای آلمان شامل موارد ذیل می باشد:

ویزای آلمان با دعوتنامه

ویزای توریستی آلمان

ویزای تحصیلی (دانشجویی)  آلمان

ویزای تجاری آلمان

ویزای کاری آلمان

 

 

ویزای آلمان با دعوتنامه

یکی از مواردی که می‌تواند در شانس دریافت ویزای آلمان تاثیر گذار باشد، داشتن دعوتنامه معتبر از کشور آلمان است. حال این دعوتنامه می‌تواند از سوی یک دوست یا شرکت یا اقوام شما باشد. در صورتی که نمی‌توانید به دعوتنامه دسترسی داشته باشید، لطفا اقدام به خرید دعوتنامه نفرمایید! متاسفانه بسیاری از افراد به دروغ عنوان میکنن که از دعوتنامه در پرونده ی شما استفاده شده و ما دعوتنامه را همراه با دیگر مدارک به سفارت فرستاده ایم! و شما نمی‌توانید دعوتنامه را مشاهده کنید چون منبع صدور دعوتنامه افشا میشود! یا اینکه از دعوتنامه های فاقد اعتبار یا دعوتنامه های جعلی برای درخواست ویزا استفاده میکنن که اتفاقا در مواردی دلیل ریجکتی، همان دعوتنامه ی فاقد اعتبار است.

ویزای توریستی آلمان

در حال حاضر، با توجه به تعداد زیاد  پناهندگان ایرانی در آلمان، ویزای توریستی این کشور با شرایط سختی اعطا می‌شود. تمکن مالی و گردش حساب تاثیر مهمی در اخذ ویزای توریستی آلمان دارد. ارائه دعوت‌نامه و تاریخچه سفری شانس شما را برای اخذ ویزای توریستی المان بیشتر می‌کند. با این ویزا شما می‌توانید ۹۰ روز در هر ۶ ماه اقامت داشته باشید.

 

ویزای تحصیلی (دانشجویی)  آلمان

معتبر ترین دانشگاه ها در کشور المان وجود دارد. برای گرفتن ویزای تحصیلی آلمان شما باید دعوت نامه معتبر از سوی مدرسه، دانشگاه و یا یک موسسه آموزشی معتبر ارائه کنید. پس از اتمام مدت زمان تحصیل، شما باید خاک آلمان را ترک کنید

ویزای تجاری آلمان

ویزای تجاری توسط افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند، اخذ می شود. این در حالی است که ویزای کار آلمان توسط کارجویان و افرادی که می خواهند در کشور آلمان مشغول کار شوند قابل اخذ است. با این ویزا می توانید مشغول به کار در کشور آلمان شوید.

ویزای کاری آلمان

از شرایط اخذ ویزای کاری آلمان، ارائه دعوت نامه از سوی یک شرکت و یا کارفرما می‌باشد. مدت زمان اعتبار ویزای کاری آلمان، بر اساس درخواست کارفرما و تاریخ قید شده در دعوت نامه می‌باشد.

 

چگونه ویزای آلمان بگیریم؟

برای اخذ ویزای آلمان ابتدا باید وقت سفارت آلمان را داشته باشید؛ این وقت را مشاورین مجرب روس پلاس در کمترین زمان ممکن برای شما اخذ می کنند. با اخذ وقت سفارت آلمان می توانید به راحتی به سفارت این کشور مراجعه کرده و درخواست اخذ ویزای خود را به سفارت این کشور ابلاغ کنید. امروزه سفارت آلمان کمی دیرتر از گذشته به متقاضیان وقت سفارت می دهد.

به عنوان مثال برای اخذ وقت سفارت تحصیلی آلمان حداقل سی و شش ماه بعد به شخص وقت می دهند. البته برای اخذ وقت سفارت توریستی این بازه زمانی به چهار تا پنج ماه خواهد رسید. پس از این که وقت سفارت را دریافت کردید در تاریخ تعیین شده باید مدارک خود را به سفارت ارائه دهید.

این مدارک باید به طور کامل و بدون هیچ نقصی باشد. دقت داشته باشید که چیدمان این مدارک باید کامل و درست باشد. بهتر است که مدارک شما به زبان انگلیسی و یا آلمانی ترجمه شده باشد.

البته سفارت مدارک را به زبان فارسی هم تحویل می گیرد اما سفارت این مدارک را از شما دریافت می کند و بررسی را آغاز می کند. بررسی مدارک توسط سفارت دو تا چهار هفته زمان می برد.

پس از گذشت این مدت زمان ایمیلی به شما ارسال می شود که با توجه به آن می توانید قدم بعدی را بردارید. در صورتی که پاسخ سفارت درست بود می توانید ویزای این کشور را اخذ کنید.

در صورتی که این ایمیل مبنی بر پاسخ منفی باشد، می توانید با برطرف کردن علت ریجکتی دوباره برای اخذ, ویزای شنگن این کشور اقدام کنید. دقت داشته باشید که پس از رد شدن درخواست شما حداقل دو تا چهار ماه باید بگذرد تا بتوانید دوباره برای اخذ ویزای این کشور اقدام نمایید.

 10 نکته مهم برای اخذ ویزای آلمان

  1. دقت داشته باشید که باید رأس ساعت و تاریخ تعیین شده به سفارت مراجعه کنید.
  2. در شرایط خاص انسانی و یا موارد پزشکی اضطراری می توان طی پنج روز وقت سفارت را اخذ کرد.
  3. در سفارت آرامش داشته باشید و در صورتی که هر سؤالی از شما پرسیده شد با آرامش و صداقت پاسخ دهید.
  4. وقت سفارت به هیچ وجه قابل استرداد نیست. متقاضی باید اطمینان داشته باشد که در تاریخ تعیین شده به سفارت مراجعه می کند.
  5. در صورتی که پنجاه و نه ماه قبل متقاضی به سفارت مراجعه کرده باشد و انگشت نگاری را انجام داده باشد، دیگر نیازی نیست دوباره به سفارت مراجعه کند و می تواند وکیلی را از سوی خود به سفارت بفرستد.
  6. باید این را در نظر بگیرید که قبل از پایان اعتبار ویزای آلمان باید خاک این کشور را ترک کنید. در غیر این صورت ممکن است برای اخذ ویزای بعدی خود به مشکل بخورید.
  7. اگر می خواهید موفق به اخذ ویزای آلمان شوید، از ارائه مدارک جعلی و دروغین بپرهیزید. سفارت کلیه مدارک را به دقت بررسی می کند. صداقت را سرلوحه کار خود قرار دهید.
  8. این نکته هم در نظر داشته باشید که اگر مدارک شما کوچک‌ترین نقصی داشته باشد، درخواست اخذ ویزای شما رد خواهد شد.
  9. در سفارت به هیچ عنوان با افراد غریبه صحبت نکنید، تجربه ثابت کرده است که تأثیر منفی بر روی پرونده شما خواهد گذاشت.
  10. هنگام ارائه مدارک بهتر است که نسخه اصل مدارک هم همراه خود داشته باشید تا در صورت نیاز بتوانید به سفارت ارائه دهید.

 

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای آلمان

مدارک ذیل به صورت کلی عنوان می شود (ارائه تمامی آنها میتواند اجباری نباشد).

ارائه مدارک دیگر، افزون بر مدارک زیر به نوع درخواست بستگی دارد.

الف) مدرک شناسایی جهت درخواست ویزای آلمان:

ب) مدارک شغلی جهت درخواست ویزای آلمان (سرپرست و همراهان)

ج) مدارک تحصیلی جهت درخواست ویزا

د) مدارک مالی و ملکی جهت درخواست ویزا

ه) فرم اطلاعات فردی جهت درخواست ویزای آلمان: یک فرم کامل از اطلاعات شخصی در غالب Word برای متقاضی و تمامی همراهان به صورت جداگانه تهیه نموده و به کارشناسان موسسه تحویل دهید. (آدرس محل کار متقاضی و همراهان، آدرس محل سکونت، شماره تماس محل سکونت، شماره تماس محل کار متقاضی و همراهان، شماره همراه متقاضی دارای واتساپ فعال، کدپستی محل سکونت و محل کار متقاضی و همراهان، توضیحاتی کامل راجع به سمت شغلی متقاضی و همراهان)

 

جهت کسب اطلاعات گوناگون در رابطه قوانین جدید مهاجرت و شرایط اخذ اقامت و مهاجرت به آلمان می توانید اطلاعات گوناگون وب سایت ما را مطالعه نمایید و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط و نحوه مهاجرت از روش های دیگر مثل مهاجرت تحصیلی و اقامت بعد از تحصیل می توانید با مشاورین موسسه روس پلاس تماس حاصل فرمایید و از مشاوران ما در این زمینه کمک بگیرید.

, , , , , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟